Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ki esküszik az ecetes, szódabi...

Ki esküszik az ecetes, szódabikarbónás takarításra? Valóban jobb hatást érhetünk el mint egy drágább tisztítószer?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 4. 06:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%
Attól függ, mi a cél. Ha simán tisztasagot akarsz olcsón, akko csináld ezekkel. Ha tisztítás után összekennéd inkább párolgó vegyszerrel a lakást, mert azt szereted szagolni, akkor maradj az illatos löttyöknél.
2015. ápr. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel. Az ecet-szódabikarbona kombó pl. arra is jó, hogy időnként a lefolyót zsírtalamítsam. Évek óta használom, és soha még nem dugult el. De öblítő helyett is csak ecetet használok. A szőnyeget, és a kárpitos bútorokat is ecettel tisztítom, újra olyanok, mint új korukban. Az ecet a vízkövet is leszedi.
2015. ápr. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
28%

Valóban jó párosítás lefolyó tisztításra és különböző porcelán felületekre is.

De ezt az "esküszik" elmebeteg szóhasználatot el kellene felejteni, mert nem szolgálja az ilyen egyének szellemi/lelki fejlődését!

"Az ecetes, szódabikarbónás párosítás valóban alkalmas különféle takarítási célokra?" Na ez egy értelmes kérdés!!! De az "esküszik", az nagyon trágya...!!!

2015. ápr. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
28%
Egyetértek az előzővel, nincs itt semmiféle esküdözés. A takarítás kémia és fizika: olyan szereket kell találni, amik oldják vagy legalább felpuhítják a koszt, de nem tesznek kárt a mosdókagylóban, csaptelepben stb. Én a vékony vízkövet ecettel szoktam leszedni, mert olcsó, és elégedett vagyok a hatékonyságával. Ha vastagabb a vízkő, akkor ecetes szivacsot hagyok rajta, és pár óra után próbálom lemosni. De van itthon hideg zsíroldó és sósav is, mert néha valahol olyan erős a kosz, hogy egy óráig sikálhatnám ecettel.
2015. ápr. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
79%
Az ecet és szódabikarbóna is jó, de én inkább vegyszereket használok. Férjem nem szereti az ecetszagot, mindig panaszkodik ha azzal takarítom le főzés után a konyhapultot meg a tűzhelyet. Meg nekem is hiányzik ilyenkor az az illat, ami a vegyszerekben van.
2015. ápr. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

"A takarítás kémia és fizika"


Bizony! Az ecet és a szódabikarbóna reakciója révén nátrium-acetát keletkezik, miközben CO2 (széndioxid) szabadul fel. A nátrium-acetát pedig egy lúgos kémhatású anyag. Ezzel az erővel lehetne trisót is használni.


"Ha tisztítás után összekennéd inkább párolgó vegyszerrel a lakást, mert azt szereted szagolni, akkor maradj az illatos löttyöknél."


Az ecet szaga és a felszabaduló CO2 jobb?


Persze ettől függetlenül mindenki azt használ amit akar.


Lehet nyomni a piros kezet!

:)

2015. ápr. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
Nálam nem jött be. Se vízkőre, se mosógépben. Vízkövet nem szedi le a mosdókagylóról, a vízforralóba meg inkább citromlevet teszek, mert úgy nagyon kellemes illata is lesz a lakásnak, és a vízforraló se marad büdös. A mosógépben max akkro használom, ha a mikroszálas törlőkendőket mosom ki, hiszen az öblítő folt és víztaszítóvá tenné a textileket. Viszont ettől meg teljesen opálos lesz a mosógép dobja kívülről. Szóval mar. De ezt anyu is megmondta, mert ő se használ ecetet mosáshoz: az egyik ismerőségnek tök jól szétmarta a gépét.
2015. ápr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat, a 3. válaszadót nem értem. Miért baj az esküdik szó? Van ember aki szó szerint tényleg csak arra ESKÜSZIK. Mármint a hatékonyságára.
2015. ápr. 4. 13:25
 9/16 anonim ***** válasza:

Az ecet szerintem csak akkor jó,ha rendszeresen takarít valaki,mielőtt még piszkos lenne valami.

A szódabikarbónás-ecetes súrolás is akkor jó csak,ha van ideje az embernek kivárni,amíg működik.Közben meg van más,amit csinálhat mellette.

Az ecet nagyon jó még hajöblítésre is,finom selymes puha lesz a haj tőle.

DE ismerek olyat,akinek csípi az orrát,nem tudja használni,pedig szeretné.

A hatása lehet ugyanolyan is,függ attól is,hogy mit takarítunk vele,de sokkal egészségesebb,kevesebb embernek van baja tőle.

2015. ápr. 5. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
17%

#5-nem! "Az ecet és szódabikarbóna is jó, de én inkább vegyszereket használok."

Szerencsétlen emberek vagytok a férjeddel együtt! És a környezet védelme nem fontos nektek???

Vegyszerek!!! Selejtesre sikerültetek!!!!!!! Szereted a vegyszerek illatát???

És az ízét??? Mert megihatnál 2 litert legalább!!!!!!!

2015. ápr. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!