Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Gluten es laktoz mentes...

Gluten es laktoz mentes taplalkozas, aki liszterzekeny azt mit ehet?

Figyelt kérdés

2015. szept. 28. 07:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Gluténmentes lisztkeverékeket, amelyek főleg kukoricalisztből, keményítőből szoktak állni. De lehet enni köles-, csicseri- és sárgaborsó-, amaránt-, kókusz-, mandula-, dió-, rizslisztet, ezeket köretként is lehet fogyasztani, mint pl. a hajdinát, amarantot is. A zab is gluténmentes eredetileg, de jobb, ha olyat vásárolsz, amire ez rá is van írva, akkor garantálja a cég a teljes gluténmentességet, máskülönben minimális mennyiségben keveredhetnek a gyárban a gluténos dolgokkal a termékek.


Ezekből lehet kenyeret sütni, kását készíteni, humuszt csinálni a csicseriborsóból és pirított szezámpehelyből. Érdemes egyszer elmenni a Hummusbarba, hogy meglásd, milyen sokféleképp lehet elkészíteni. Laffát persze ne egyél hozzá.


Laktózmentesen pedig nem olyan nehéz enni, már mindenhol kínálnak ilyen változatot a tejtermékekből. Ezekben az állati eredetű tejekben persze van laktóz, csak hozzáadják a lebontásához szükséges emésztőenzimet. A legjobb, ha növényi "tejekkel" helyettesíted őket, azok a nyirokrendszerednek sem ártanak. Van rizs-, szója-, zabtej, ezek általában 500ft körül, van quinoa-, mandula-, kókusztej, ezek drágábbak szoktak lenni. És vannak ízesített változatok, nekem pl. a mandulás rizstej a kedvencem.


És persze lehet kapni tejport is, legnépszerűbb a kukorica- és kókusztejpor, valamint tejszíneket, pl. zab- és rizstejszínt, növényi olajokból, szójából készült sajtokat, margarint, akár teavaj jellegűt is.

2015. szept. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hmm mien finom az egeszseg,nyami
2015. szept. 28. 10:18
 3/3 anonim válasza:

En liszterzekeny vagyok. Kolest se se kuszkuszt se rizst se babot se csicseriborsot nem ehetek. Tesztje: jod kekul, ha vmiben liszt van: a fentiektol kekul.

Hal , nyers zoldesg, keves nyers gyumolcs, olajos mag , tojas kokuszzsiron. Hustol undorodok, nem eszem. Fozni csak tojast es halat szoktam.

Azota elmultak az allergiaim, a terdfajasom (most sprinteket nyomok vegig futas kozben. Eddig mar lepcson menni is alig tudtam a terdfajastol. ) Elmult az arcfeldagadas reggelente meg a hanyinger es savfelbofoges is. Ezzel az etrenddel nagyon boldog vagyok. A borom visszafiatalofott 10 evet. Es a narancsbor is elmult! N

2015. okt. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!