Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Szelektív hulladékgyűjtőbe...

Szelektív hulladékgyűjtőbe lehet dobni vegyszeres műanyag dobozt? Pl mosószer flakonja

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy így nem szabad, de ha kimosom akkor sem? És ha nem, akkor ez csak simán a szemetesbe megy?
2016. jan. 2. 11:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hivatalosan a a vegyszerek csomagolási anygait nem lehet kibodni a szelektív hulladékok közé, de még csak a vegyes kommunális hulladékok (ami otthon a kukába dobsz) közé sem, mert veszélyes hulladéknak számít és hivatalosan ebbe kell besorolni: "veszélyes, szilárd porózus mátrixot (pl. azbesztet) tartalmazó fémből készült csomagolási hulladék, ideértve a kiürült hajtógázos palackokat" ennek pedig a hulladék azonosítója (régen EWC kód) 15 01 11*, ahol a csillag a veszélyességet jelöli. Ezeknek az elszállítására is külön engedélyhez kötött szállító cég kell, és olyan hulladéklerakó cég, amik erre vonatkozóan hulladékgazdálkodási és/vagy szállítási engedéllyel rendelkeznek.

Te, mint magán ember nem tartom valószínűnek, hogy külön fog tudni találni céget, ami ezt neked el fogja szállítani, mert általában nem olcsó, és mint magán embernek nem fogja megérni.

DE a csomagoláson keress ehhez hasonló piktogramot:

[link]

ha ilyet látsz bele lehet dobni a szemetesbe is és a szelektívbe is, de oda minden képp ki kell mosni még a sima üdítős flakont is.

Ha a fent említett piktogramm át van húzva egy X-szel akkor nem lehet kidobni. Illetve abban az esetben, ha az újrahasznosítás je4lét látod, akkor érdemes a szelektívbe dobni - kimosás után - mert a gyártó olyan anyagból állította elő, ami újrahasznosítható.

Neked, mint magánember elég, ha a csonagolás piktogramjat figyeled és azok szerint jársz el.

az újrahasznosításnak a lényege, hogy tiszta legyen a hulladék, tehát ne legyen rajta olyan szennyeződés, mint pl ételmaradék, ezért nem szokunk csokis papírt a szelektívbe dobni.

Remélem tudtam segíteni!

Örülök, hogy vannak olyanok akiket érdelek a környezetünk! :)

2016. jan. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a hasznos választ! A hátoldalon feltüntetett jelre nem is figyeltem, de akkor mostmár fogok! :)
2016. jan. 3. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!