Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hol vegyek teljesen megbízható...

Hol vegyek teljesen megbízható, vegyszermentes citromot?

Figyelt kérdés
2016. febr. 21. 17:46
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Van kertünk, elég nagy, minden évben vetünk paradicsomot, káposztát, krumplit, hagymát, salátát, szinte mindent:)

Tesco-s paradicsom egy borzalom, annyira rossz, ízetlen, hogy ha ingyen adnák se kellene! Összehasonlíthatatlanul jobb amit mi termelünk, annak ILLATA,ZAMATA van! Az egészségünket saját kezünkbe kell venni, muszáj magadnak megtermelni, mert így 100%ig biztos lehetsz benne, hogy nem ver át senki. Ebben a világban az egészség, és hagyományos, eredeti élelmiszer luxus! Igen, az embereket nem érdekli, 50évesen pedig rákosak lesznek, és vége a történetnek, amúgy is rövid életének, szenvedés lesz a végpontja..ezen érdemes elgondolkozni.

2016. febr. 25. 13:07
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne elgondolkozni! De az agymosott diplomásokat ez egy cseppet sem érdekli. Nekik az a lényeg, hogy dőljön a lé, hogy mennél vaskosabb gumiabroncsot tudjanak koptatni, amivel még a kiskertjeinket is tönkreteszik. Az útjainkon koptatott gumiport messze elhordja a szél. Belepi a kiskertbe termelt gyümülcseinket, zöldségeinket. De ez az anyag, még a növényeknek is annyira új, képtelenek hasznosítani, ezért a gyümölcs húsában raktározódik, no meg a levelekben, amit épp fogyasztunk. Ezt az anyagot az élővilág fejlődése során soha nem ismerte, nincs erre kifejlődött technika, amivel a szervezet kiküszöbölhetné a hatásait. Aztán csodálkozik az ember, hogy még az almától is hízik! Már vagy tíz esztendeje feszegetem ezt a kérdést, de még nem akadtam olyan tanult emberre, aki felfigyelt volna arra amit mondok! Mert az egészségben nincsen semmi üzlet, csak a beteg embernek lehet eladni különféle agymosásokból kifejlesztett terápiákat!
2016. febr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
A gumipor szerintem a leglényegtelenebb, viszont annál lényegesebb, hogy 100éve még nem voltak szintetikus permetszerek, egész évben bombázzák a gyümölcsfákat -különösen az almát- és kimutatható az almában! megértelek, mert enném a finom almát, abban a hitben hogy a legtökéletesebb, de már mézet se merek enni, mert attól félek kukoricaszirup az egész vagy részben az.. Valójáan a tiszta, természetes almának van a természetben a legnagyobb erőfokozó, életadó ereje az összes gyümölcs közül. diplomásokat leszarom, orvosokoat is, higgyenek amit akarnak, én törekszem a tökéletességre, ők meg d***ljenek meg! mást nemtudok mondani erre, mert valóban felháborító, hogy nincs egy szüz föld . Te hogy oldod meg? én egyenlőre termesztem, másrészt megbízható forrásból eszközlöm.
2016. febr. 25. 18:03
 14/23 Salx Narval ***** válasza:
A jó minőségű élelmiszerek mellett kiemelném még a jó minőségű ivóvíz fontosságát is. Felénk szerencsére több természetes forrás is van amit rendszeresen ellenőriznek és egyenlőre ingyen használhatja bárki. A műtrágyázás és egyéb ipari szennyezések sajnos ezeknek a vizeknek tisztaságát is nagyban veszélyeztetik. Egyre kevesebb iható természetes vizünk van pedig nemrég még országszerte szinte mindenhol voltak ilyenek. Az emberi test háromnegyed része víz, nem mindegy, hogy milyen. Egy város közepén elég nehéz a vegyszermentes termesztés a bio kertecském is annyira az csak amennyire a környezete de azért ez is több a semminél. Szerencsére a szüleim kertje jó helyen van és sok minden megterem, valamint a zöldségesem is elhivatott e téren, nem akárkitől rendel árut.
2016. febr. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Hogy válaszoljak a kérdésre: Sehol. Vegyszermentes citrom nem létezik. (A benne található vitamin, citromsav stb. is vegyszer ;))


Hogy hol találsz olyat, amit nem kezelnek semmiféleképpen... Kb ugyanúgy sehol. Termeszd meg magadnak, abban biztos lehetsz.

Bár én magam nem hiszek ebben a bio maszlagban (főként azért, mert miután egy neves bio kertészetben tettem egy látogatást tanulmányaim alatt, és ott is mindent permeteztek, nem láttam értelmét a bio jelzőnek...)


Aki az érlelőgázokat emlegeti. Igen, ez így van, de enélkül kettő lehetőség lenne. Sokszorosába kerülne minden déligyümölcs, ugyanis ha frissen szedik le, nagyon gyorsan szállítani kell, és sokkal sűrűbben is. Emiatt magasabb lenne a hulladék is ebből, ami már elrohadt, azt nem veszi meg senki, kompenzálni kell...

Vagy lehetne venni az éretlen gyümölcsöket, és az rohadna el a boltok polcain.


Magyarországon sokkal nehezebb ezeket a gyümölcsöket termeszteni...

A vállalkozó nem azért hozza/hozatja így a gyümölcsöket, mert nem érdekli, mit eszel (nem érdekli, de nem emiatt), hanem mert irtózatosan veszteséges lenne.


Üdv.

Vegyész

2016. febr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Itt a hangsúly nem elsősorban azon van hogy mi BIO, és mi nem az. Hanem jobbról, és rosszabbról.

Naív módon sokan azt hiszik, az egész világon, hogy majd pár évtized múlva 100évig fog élni mindenki, mert fejlődik az orvostudomány. Elmondom hogy régebben sokkal több 100éven felüli élt mint most(akkor csak gyerekcipőben járt az orvoslás) pl. Bulgáriában 3000fő 100éven felüli ember volt, ők többnyire nyers krumplit ettek, dinnyét, paprikát, yoghurtot.

Ezt ma hol találod meg tisztán, ez a 2000es generáció garantálom a 70évet sem éri el, rákban fognak meghalni.

Ahogy haladunk előre nincs olyan élelmiszer amibe ne nyomnának valamit, én szerencsés vagyok mert még elég fiatal vagyok, de idővel ez szépen lerakódik...

2016. febr. 26. 13:12
 17/23 A kérdező kommentje:
mármint az a sok vegyi anyag, tisztelt vegyész barátom:))
2016. febr. 26. 13:13
 18/23 anonim ***** válasza:

"A gumipor szerintem a leglényegtelenebb,"

Szerintem ez nagy tévedés! Mert ezzel még nem foglalkozik senki? 40 évvel ezelőtt még csak néhány autó koptatta gumiit a poros utakon. Akkor még a hektáronkénti gabonatermelés a töred-része volt mint ma! Ma már több kilométer autópálya épül naponta. Szántóföldjeinket egyre több helyen szelik ketté. Néhol több kilométer viadukt alatt termelik a búzát, napraforgót, repcét. Már itt van az ideje, hogy felfigyeljen az "ember" erre is. A gumipor az egy olyan új anyag a földön, amit semmilyen szervezet sem tud hasznosítani!

A permetszerek kémiai kötésüknél fogva lebomlanak a természetben - legalább is ezt tanítják az oskolákban - és aki még nem dolgozott autógumival, annak fogalma sincs, hogy milyen sajátos sz#r íze van. Nem értek annyira a kémiához, de azt tudom, hogy számtalan mérgező vegyülettel elegyítik az autógumit hogy olyan tulajdonságai legyenek amit a modern világ megkövetel.

"Te hogy oldod meg?"

Nekem van egy telkem, ami még 15 Km -re van a legközelebbi forgalmas úttól, erdő veszi körül, egy Zalai kis "zsák" faluban. Ahol minimális az autóforgalom is. Talán tíz autó van a faluban. A busz is csak háromszor jár egy nap. A légszennyezettség minimális. Van egy kis Tico autóm, amivel 2000 km-t sem megyek évente, csak akkor indítom be ha nagyon muszáj, egyébként biciklivel közlekedek.

És ami a lényeg, hogy Én elkerülöm a nagyüzemi termelést, a sót is csak olyant veszek, ami tiszta tengeri só. Gyermekkorom óta mondogatom, hogy a szalámiba óhatatlanul belekerül a kocsikenyős a gépekről amivel feldolgozzák. A lisztet már nagymamám is nagyon megválogatta, csak is olyan helyről származó lisztel főzünk amit le tudok ellenőrizni, hogy hol termelték a gabonát. Mert van még az országban néhány malom, ahol ez megtehető. A piacról szerzem be az eleségnek valókat, és csak is olyan nénitől vásárolok akit tudom, hogy melyik faluban termelte.

És nem utolsósorban vigyázok hogy a szervezetem is tudja kiválogatni és salakanyagként kiüríteni ami neki nem kell.

Ezt úgy érem el, hogy elegendő oxigént viszek az emésztésembe. Mert oxigén hiányában a sejtek lomhábbak, fáradékonyabbak és egyre többet tévesztenek. Nem képesek maradék nélkül ellátni feladatukat.

2016. febr. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Ja és még valami! Nem hallgatok semmiféle agymosott baromságot, idényjelleggel táplálkozom, mindíg azt eszem ami épp van, terem, mint őseink! ( nyáron keserűgombát, ősszel gesztenyét, télen savanyított káposztát, tavasszal zsibavirágot és akácvirágot.)
2016. febr. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Városiasodás = Elsivárosodás, ezt hozta a modern felfogás, és szellem, az igazi leépülést minden téren. Tiszteletem, hogy valóban gondoskodsz az egészségedről, én is megmondtam itthon.. korházba, orvos közelébe SOHA nem fogok menni, mert nincs és nem is lesz rá szükségem. 100% megbízható forrásom nincs, az alma szabolcsból jön, "bio" kertészetből, a lisztet megveszem drága pénzen a boltban, dió, mandula az megbízható rokontól..A többi itt is idény.
2016. febr. 26. 19:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!