Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Egészségesen szeretnék táplálk...

Egészségesen szeretnék táplálkozni, hogy kezdjem?

Figyelt kérdés

Szeretném kerülni a péksütiket, kenyeret, húst (kivéve hal), de így alig marad valami mert suliba ugye szendvicset vittem eddig vagy vettem pl egy sajtos rudat....

Ha azt nézzük marad a zöldség, gyümölcs. De ezeken kívül mit ehetnék még? Mert gondolom ennyi még nem elég, hogy valaki egészséges maradjon..

Azért döntöttem úgy, hogy változtatok mert most jöttem rá miből is állnak az előre gyártott élelmiszerek, mint a virsli.. De még a sót is mérgezik.. :(



2016. márc. 1. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
A péksütiket, kenyeret nyugodtan hagyd el! A húst nem feltétlen, bár a virslit én nem nevezném húsnak. Ha tényleg elhatároztad, hogy egészségesen táplálkozol, ajánlom Neked a paleolit táplálkozást. Nézz utána! És olvass atémában. Aki igazán profi:Szendi Gábor, és a tények, tévhitek.
2016. márc. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egészséges táplálkozáshoz: A táplálék az csak is szerves eredetű! Ez is csak alaposan megrágva,-mennél több nyállal keveredjen- emészthető. Az sem árt, ha néha nem sterilizált élelmiszert fogyaszt az ember, mert abból kerülnek beleinkbe az emésztést végző önálló életformák. A vegyileg kezelt gyümölcsök zöldségek sem a vegyszer maradványaitól lesznek károsak, hanem a rajta és benne lévő organizmusok sem maradnak életben, pl. a vácum csomagolt, vagy védőgátas csomagolásban

Nem az számít, hogy mit, inkább az hogy hogyan táplálkozol. A boltokban, üzletekben vásárolt élelmiszerek nem alkalmasak táplálkozásra. Ma már a csokira is oda kell figyelni, legjobb ha azt is otthon csinálod meg magadnak.

Nem beszélve az étrendkiegészítőkről, amik tele vannak antioxidánsokkal.

2016. márc. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
köles, hajdina, rízs, párolt zöldségek(padlizsán, cukkini, gomba, brokkoli, borsó), szerintem még a grillezett csirke is belefér, arra még mondják, hogy egészséges, néha csak simán a kígyóuborkát meg a répát megpucolom s nyersen viszem el, én műanyag dobozokban szoktam vinni a suliba. Amúgy himalájai sóban nincsen adalékanyag, de van olyan is amire simán rá van írva, hogy adalékmentes szerintem ezek is jók.
2016. márc. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a teljes kiőrlésű, magvas pékárúkat nyugodtan fogyaszthatod alkalomadtán (heti-2x). Így néha vihetsz szendvicset, de nem muszáj mindig.

Az iskolába salátát vinnék meg egy műanyag villát, és le van a gond. Melegítésre gondolom nincs lehetőség.


Zöldség, gyümölcsön kívül:

-tejtermékek pl. tej, sajt, túró, joghurt, kefír, tejföl, tejszín,stb.

- tojás (nagyon fontos, rendszeresen)

- különféle halak, tengeri gyümölcsök a lazactól a tonhalon át a garnéláig

- vegán termékek pl. mandulatej, kókusztej, mogyorótej, chia-joghurt, stb.

- tofu (nagyon finom fűszeresen sütve)

- olajos magvak pl. szezámmag, tökmag, stb (mindig tegyél a salátádba egy keveset pl.)

- hüvelyesek pl. quinoa, vöröslencse, stb. (erre is ügyelj, heti 1-2x legalább legyen étrenden)

- gabonafélék pl. kuszkusz, hajdina, stb.


A suliba ötletek tehát szendvics, wrap, saláta, zöldséges muffin (lisztmentes), hideg zöldséges omlett, rizslapba csomagolt zöldségek, zöldséges szendvics kenyér nélkül, hideg zöldségfasírt joghurttal mártogatni, uborkába vagy cukkinibe vagy szőlőlevélbe tekert falatok, halszendvics, retek, uborka falatok, töltött uborka, retek,paprika, paradicsom, cukkini (harapásnyi)

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link] - hideg tésztasaláta, teljes kiőrlésű tésztából is lehet. De rizzsel, kuszkusszal is finom tészta helyett

[link] - mondjuk ő tett bele lisztet de nem muszáj

[link] (rizslap)

[link]

[link]

2016. márc. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ezek nagyon jól néznek ki :O

Köszönöm szépen ^_^ most meg is éheztem... :D

Biztos sokat meg is fogok csinálni belőle

2016. márc. 9. 18:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a tej, tejtermék, gabona, hüvelyesek, padlizsán nem az egészséges táplálkozás része. A csirkehús elvileg jó lehet, ha valaki szereti, nekem olyan se íze, se bűze kaja. Bármilyen hús egészséges, főleg ha háztáji nevelésű.
2016. márc. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6. áruld már el ezekkel mi bajod? Főleg a padlizsánnal :D Te bolond vagy? :D
2016. márc. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Cs.S válasza:
Az egészséges táplálkozás magábanfoglalja a változatos étrendi szokásokat. Tehát mindent lehet enni,de mértékkel.Mellette a sok mozgás friss levegőn való tartózkodás kiegészíti az egészséges életmódot.Viszont arra figyelj oda,hogy este 6h után lehetőleg ne táplálkozzál!
2016. ápr. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves 7.! Az említett táplálékokat az emberi szervezet nem tudja megemészteni. A padlizsánban pedig a legtöbb problémát okozó alkaloid a szolanin található, amely egy idegméreg. Egyébként nem vagyok bolond, talán olvasgatnod kellene és nem csak a reklámokat nézni.
2016. ápr. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!