Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mennyire lehet káros hatással...

Mennyire lehet káros hatással a szervezetemre az éjszakázás? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Személy-és vagyonőr vagyok!Nemrég találtam vagyonőri munkát!A beosztásom: este 7től reggel 7ig kell őrködnöm!2 napot éjszakázok 19-07ig, 2 napot nem kell dolgoznom!Mindig éjszakás vagyok,szóval nincs váltott műszak!Sosem 24ezek csak 12-zök!A munkahelyemtől fél órányira lakom csak..!26 éves vagyok,nem cigizek,sosem iszok alkoholt!Hobbi szinten testépítéssel foglalkozom több éve!Elég jó a fizikumom,74 kg vagyok de 150 kg kiment fekve és sosem szteroidoztam!Természetesen fizikai munkát nem kell végeznem a munkahelyemen,csak figyelnem és őrködnöm kell egész éjszaka!Azt akarom kérdezni hogy ez mennyire káros a szervezetre?..mármint,hogy 2 napot éjszakázom 12-őbe,2 napot viszont pihenek!Hosszútávon érdemes-e ezt folytatni?Vagy ez nem olyan káros a szervezetre mint a 24-ezés?Befolyásolja az izomfejlődést?Felborul a szervezetem bioritmusa?Ezeket azért kérdem mert olvastam pár cikket h az éjszakázás mennyire káros,öregít és akár súlyos következményi is lehetnek pl cukorbetegség stb!

Egyébként a fizikumom ilyen (teljesen natúr)

[link]


2016. máj. 18. 01:17
 1/4 Sívóné Pap Zsuzsannn válasza:
A szervezetnek van egy belső biológiai órája. Ez az óra a napszak ingadozása alapján jár. Testünkben számos olyan folyamat zajlik, ami ezzel a ritmussal együtt működik. Ha a belső óránk és a külső körülmények nincsenek szinkronban, a ritmus megbomlik, ennek következménye hogy a test folyamatai felborulnak. A jó alvás nélkülözhetetlen a szervezet regenerálódásához, az immunrendszer helyes működéséhez. A hosszú távú éjszakázás egészség károsodáshoz
2016. máj. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hosszú távon nagyon káros. Mérlegeld, hogy megéri-e az egészséged kockáztatása a megkeresett pénzt, esetleg csináld 1-2 évig aztán keress másik, napközbeni munkát.
2016. máj. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A 2 nap pihenőben teljesen ki tudom magam pihenni!Akkor is káros hosszútávon?
2016. máj. 29. 14:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor is káros ha csak heti váltásban csinálnád (H-P nappal 12, másik héten éjszaka) így sincs ideje átállni és megszokni. Váltogatva 2-2nap pedig nagyon nem jó. Esélye nincs átállnia a szervezetednek, persze amíg fiatal vagy nem érzed meg, de nincs is tünete.

Párom édesapja ettől lett cukorbeteg, felborult teljesen az endokrin rendszere ettől hogy 3nap így, 3 otthon, 3 úgy... Azóta is így dolgozik és nem tudja tartani a cukorszintjét egyáltalán. Ráadásul neki félig fizikai munka.

Van egy saját órád, ritmusod és ezt akarja a szervezet tartani, lehet ellene menni de azért nem olyan mintha folyamatosan éjszaka aludnál, lenne egy ritmusa a szervezetednek. Az emésztésre, az idegrendszerre, mindenre hatása van.

2016. jún. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!