Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hány gramm száraz citromfű...

Hány gramm száraz citromfű leveléből készítsek teát elalvási/nyugtatási szándékkal?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne, hogy mennyi vízzel mikor és hányszor igyam meg az optimális hatáshoz.

#citromfű #alvás-nyugtatás
2016. jún. 21. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia :)

Huhh asszem' 24 grammot főztem anno, egy egy liter vízzel. Elalvás előtt kb egy órával felét, háromnegyedét el kortyolgatni.. Majd kb fél órával alvás előtt a többit :)

2016. jún. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy egy csésze vizet forralok (1,5-2dl), ahhoz egy teáskanállal adok.
2016. jún. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! kipróbálom így is úgy is... amúgy nektek hogy vált be? én korai ébredésben szenvedek inkább meg rengeteget idegeskedek, ezeken szeretnék a citromfűvel segíteni...
2016. jún. 21. 16:04
 4/8 A kérdező kommentje:

uhh a 24 gramm az nem 2,4 inkább? elkezdtem lemérni, de egy bazi nagy befőttesüvegben lévő összes levél nincs a fele se a 24 grammnak :D

egy herbáriás zacsiban is csak 50g van, ahogy nézem

2016. jún. 21. 16:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Én egy ideig kombóban ittam, citromfű+orbáncfű keveréket készítettem. Nekem valami kicsikét használt.

A párom viszont magában itta a sima citromfű teát, nála nagyobb volt a hatás, kifejezetten érezte hogy jobb utána...


A korai ébredés, idegesség nálam is megvan. Igazából nem véletlenül van, és az okot kellene megszüntetni (nálam szakítás, előtte pedig borzasztó rossz párkapcsolat miatt volt ez évekig), de ha olyan egyszerű lenne hogy csak úgy átlépjük, elfelejtjük stb...

Próbáld meg az egy csésze+egy teáskanálnyi cucc variációt.

2016. jún. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én macskagyökérrel kevertem.. ^_^ úgy hatott nagyon :)
2016. jún. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is kerestem a citromfű+orbáncfű keverékemhez macskagyökeret, de sehol nem tartottak.

A patikus mondta is hogy azt maximum kapszulában fogok tudni kapni, mert iszonyatosan büdös, erős gyomor és rossz szaglás kell hogy teában le tudjam nyelni.

2016. jún. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk van.. Pedig kis város.. :) annyira nem erős, mint mondják. Esetleg bioboltban ?? :)
2016. jún. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!