Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Citromfű tea mennyire hatásos...

Citromfű tea mennyire hatásos pszichés eredetű, pánikroham-szerű tüneteknél?

Figyelt kérdés

Már vagy 4-5 alkalommal rosszul vagyok az új iskolában. Ideges vagyok, remegek, hányingerem van, fáj a mellkasom, feszült vagyok, néha úgy érzem, összeesem...

Ilyenkor nem tudok mit tenni, volt már, hogy kimentem mosdóba óráról, de amint visszaültem a helyemre, folytatódott. Ma már szünetben sem múlt el. Akkor kezdődik, amikor az iskolába utazom reggel, és akkor múlik el, amikor vége az óráimnak.

Eleinte csak egy bizonyos órán történt ez, de most már szerintem magam spannolom fel ezen, és ezért kezdődött el már iskolába menet. De mindegy, most inkább nem elemezem a helyzetet.

Régebben egy ideig volt, hogy szedtem frontint, de elég kis adagban, és nem sokáig, mert nem láttam értelmét. Pszichiáter írta fel görcsoldás miatt, de abbahagytam pár hét után, mert csak tompított és álmosított.

Most nem akarok egyből gyógyszerhez nyúlni, szerintem nem igazán jó ötlet.

Ma vettem citromfű teát, hogy kipróbáljam. Ittam belőle egy nagy bögrével, holnap viszem magammal a fél literes palackban.

Mit várjak ettől? Ha hat, mennyire lehet ezt észrevenni és mennyi idő elteltével, ha rendszeresen iszom?

Előre is köszönöm a válaszokat. 18/L



2013. okt. 25. 01:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Szerintem csak te tudod majd megmondani, hogy neked jó-e.


Attól is függ pl., hogy alapvetően a vérnyomásod milyen. Próbálgasd, bajod nem lesz tőle, akkor se, ha napi többször iszod.

2013. okt. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
sulival nincs gond?
2013. okt. 25. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Az okot keresd meg, ami ezt előidézi. Ha az okot megtalálod, akkor már csak azon kell változtatni, hogy megszűnjön ez a rosszullét.

Valószínű a beilleszkedéssel van gond. Próbálj meg természetes lenni, csak lazán. Ők se mások, mint te.

Olvass a beilleszkedési problémákkal kapcsolatban tanulmányokat.

A citromfű tea, enyhén nyugtat, de a gondolataidat és az okot nem fogja megváltoztatni.

2013. okt. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom az okot, mert az iskolában nagyon jól érzem magam, nagyon szeretek bejárni, sőt néha sajnálom, ha menni kell haza. Beilleszkedéssel nincs gond. De majd gondolkodom, mitől lehet.
2013. okt. 25. 16:01
 5/23 anonim ***** válasza:
citromfű tea milyen volt?
2013. okt. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Most nem volt különösebb bajom. Az iskolába menet éreztem, hogy kezdődik, de lenyugtattam magam, és elmúlt.

Bár most nem volt elméleti, csak gyakorlati órám, amiken nem volt még semmi baj. Majd később kiderül, használ-e. Ha a placebo hatást elérném, már megérné.

2013. okt. 26. 15:04
 7/23 anonim ***** válasza:
hmm.. akkor csak van ott az elméletiken valami gond nem? mármint örülök ha nem.. de ezekszerint csakcsak
2013. okt. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Szerintem ott sincs semmi, csak a gyakorlati óra jobban elvonja a figyelmem, ennyi.
2013. okt. 27. 00:18
 9/23 anonim ***** válasza:
miröl? miért gond ha el van vonva a figyelmed?
2013. okt. 27. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nem, ez nem gond. Ha van, ami elvonja kellőképpen a figyelmem, akkor nem jön rám a pánik.
2013. okt. 27. 16:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!