Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Ki mennyire hisz Szendi...

Ki mennyire hisz Szendi Gabornak? Olyanoktol kerdezem akik mar konyveit is fellapoztak, nem csak dobaloznak h 'hulye aki paleozik'.

Figyelt kérdés
En nagyjabol betartom a paleo etrendet, de most olvastam veletlen az egyik konyveben h a so csak akkor nem artalmas nagyobb mennyisegben ha kaliumot is tartalmaz. Namost anyam szerint aki topon van a temaban, a kalium mereg. Es szerintem es noverem szerint is. Akkor a Szendi mert ir ilyet?

#só #zöldség #hús #kálium #Paleolit eletmod #szendi gabor
2016. júl. 23. 07:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

Én óvatos vagyok a paleoval kapcsolatban. Nem olvastam a könyvét, de anyu rákos volt, és sokat foglalkoztam az étrenddel. Nem hiszek abban, hogy a kaját le kell redukálni (kivétel a gyorséttermi kaják, illetve a szénhidrát, de azt sem nullára, mivel arra is valamennyire szüksége van az embernek). A józan egyensúly betartásában hiszek. Szerintem a vegák sem étkeznek egészségesen a vegánokról ne is beszéljünk.

Inkább hiszek Lenkeinek, aki a vitaminbevitelt tartja nagyon fontosnak. Érdemes az Ő könyveit elolvasni.

2016. júl. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Káliumra is ugyanúgy szüksége van a szervezetnek, mint nátriumra, calciumra, magnéziumra.

Nézd meg korábbi laboreredményed, hogy ott is jelzik, hogy mennyi káliumot tartalmaz a szervezeted.

Az is gond, ha kevés, az is gond, ha sok, de ez a többi értékre vonatkozik.

Weixl-Várhegyi László szokott sokat beszélni a káliumról is. A youtubon is megtalálod az előadásait.

A kálium is szükséges, de hogyan, milyen formában visszük be a szervezetbe és mennyit, az már nem mindegy.

Szendi Gáborhoz nem tudok hozzászólni, mert eddig nem olvastam tőle.

2016. júl. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
...de ez a többi értékre IS vonatkozik...
2016. júl. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

En hiszek neki. Folwg, mert magamon tapasztalom az általa leírtakat. Másodsorban pedig azert, mert csatolja a forrásokat. Néha utánanézek, es meg nem csalodta.

Natrium- kálium téma: Ezeknek van egy normális, egészséges aranya. Na- K pumpa megvan?

2016. júl. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja, es a kálium eleg gyorsan kiürül, ami felesleges. Igen nagy mozgekonysaggal bíró kation.
2016. júl. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mi a a Na K pumpa? Van valamilyen oldal, ahonnan kinyomtathatom, hogy miket szabad enni paleonal?
2016. júl. 24. 06:51
 7/11 anonim ***** válasza:

A paleo táplálkozással kapcsolatosan 112 000 találat van a neten, ezért nem másoltam be neked linkeket. Legalább saját magadnak ki tudod választani, ami neked jobban tetszik.

A Na-K pumpával kapcsolatosan is sok találat van, 163 000, de ebből bemásolom neked az elsőt:

[link]

2016. júl. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én többnyire egyetértek Szendi írásaival. A sóval kapcsolatban viszont sok az ellentmondásos infó. Én egy másik orvos-könyvíró véleményét fogadom el, mely szerint az a jó só, amelyik természetes, adalékmentes, és ebből annyit lehet enni, amennyit kívánunk. Nem hiszem, hogy a só attól lenne jó, hogy hozzátesznek valamit, ami addig nem volt benne.
2016. júl. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Oké, de sokaknak felmegy a vérnyomásuk a sótól. Az adalékmentes sótól is. Egyébként anyukám, aki nagy guru a témában, szerint is az adalékmentes só egészséges a szervezetnek, bármekkora bevitelben, nyilván nem egy kilóra gondolok.
2016. júl. 27. 08:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a nem direkt paleo-témájú cikkeit nagyon szeretem, már sokat segített, amit egy-egy nyavalyával kapcsolatban körüljárt és összegyűjtött.
2016. szept. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!