Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Shea vaj arcra/hajra? Tapaszta...

Shea vaj arcra/hajra? Tapasztalatokat kérnék, olyanoktól, akik tényleg használták is.

Figyelt kérdés

Neten ezerféle dolog van a shea vajról, sok mindent elolvastam, de személyes tapasztalatokat kérnék.

Nem a szépség/divat része érdekel, hanem az egészségügyi vonatkozása, van-e értelme, tényleg használ-e?

Problémás bőrre, azaz zsírosodó, de vízhiányos bőrre milyen hatása van?

Ha hajra kenem, mert töredezik a vége, akkor utána a sampon leviszi teljesen, vagy tiszta zsír marad a haj?


2016. máj. 4. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Kókuszolaj és shea vaj 1-1 arányú keverékét használom arckrémként hónapok óta. Nem sok változást látok. Nem igazán volt problémás a bőröm előtte sem, és most sem az. Ártani nem ártott, és ha tényleg igaz hogy mik vannak az arckrémekben (kőolaj-származék és társai) akkor inkább ezt választom. Ez előtt sem estem túlzásba a kozmetikumokkal, csak sima Nivea krémet használtam és alapozót. Hajra pedig a Jasön jojobás sampon+balzsam vált be, már nem töredezik annyira a hajam és finom tiszta, nem mű az illata.

Hajra nem próbáltam a sheát, én is ódzkodom tőle, pedig állítólag a kókuszzsírt is simán rá lehet kenni.

2016. máj. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Használtam shea vajat a lábamra, sarok puhítására ill. Kézkrémként néha.Nagyon zsiros, így én arcra, hajra nem ajánlanám.
2016. máj. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vizes borre mindenhova jo. Hajra ne. Olyan, mint a wax. Es kimoshatatlan.
2016. jún. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A parom (ferfi!) rendszeresen kente a tiszta shea vajat az arcara mert volt egy ket folt ahol problemas volt a bore. A shea vajtol csak jobban zsirosodott de valtozast nem tapasztalt.

Aztan atallt a sima kokuszolajra. Azzal keni minden furdes utan az arcat, majd 10-15 perc utan a felesleget papirral letorli. A problemas resz teljesen meggyogyult.


En a labamat kentem sheaval szortelenites utan de nekem tul zsiros/suru, es szinte alig szivja be a borom es addig nem tudok semmit csinalni, mert mindent osszeken, ugyhogy vettem egy olyan kremet amiben shea es kakaovaj van keverve es ez kicsit lazabb, de meg ez is tul zsiros nekem.


Uuu hajamra ha fizetnenek se kennem a sheat. Egyszer kentem a hajamra ricinus olajat, azota is emlegetem mennyire nehez volt megszabadulni tole...szerintem a shea se lehet kulonb.

2016. jún. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!