Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Lehet bajom, ha nagyon sok...

Lehet bajom, ha nagyon sok kakaót, gyömbért és kurkumát fogyasztok?

Figyelt kérdés
Vízben oldott kakaóporra gondolok, jól megfűszerezve - mostanában ~250 grammot is megiszok belőle naponta.
2016. szept. 26. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Negyed kiló kakaópor naponta? Milliomos vagy?

Amúgy vitaminokkal, ásványi anyagokkal, rosttal, stb-vel hogy állsz?


Skorbutot kaphatsz. Meg pattanásokat. Minimum.

2016. szept. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Meg vesekövet.
2016. szept. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szedek vitaminokat is, de ha nem iszok kakaót, hasmenésem van, ezért is függtem rá. Igazából azért zavar, mert olyan érzésem van tőle(?), mintha túladagolnám a kávét.

De abban is lehet valami, hogy a veséknek hosszú távon nem jó, mert érzem én is a diuretikus hatást.


A kakaóporban amúgy van rost is, és rengeteg ásványi anyag.

2016. szept. 27. 08:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Inkább azt kellene kivizsgálni, mitől van hasmenésed. Nem normális, hogy csak ilyen nagy adag kakaó fogja meg a hasad. Lehet, valami ételallergia v felszívódási rendellenesség. Szerintem menj el orvoshoz, nehogy egy problémából több legyen.
2016. szept. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Van rengeteg tünetem, amik között a hasmenés még nem is zavaró igazán. Az orvosok meg b.nak rám, úgyhogy innentől magamat kúrálhatom.
2016. szept. 27. 11:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenkinek kellene kurkumát és gyömbért fogyasztania,főleg kurkumát,az antioxidáns.Viszont nagyobb mennyiségben meghajthat.Nem lehet,hogy az a baj?
2016. szept. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Anonymus1986 válasza:
Ha mértékkel fogyasztod őket,akkor az életed megköszöni azt.
2016. okt. 13. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!