Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Liszt, -tejmentes reggeli...

Liszt, -tejmentes reggeli változatok? Régóta szeretném száműzni étrendemből az összes fajta búzalisztet. Tejtermékeket is mérsékelten fogyasztok.

Figyelt kérdés

Régóta szeretném száműzni étrendemből az összes fajta búzalisztet.Legtöbbször tudom úgy varriálni az étkezéseket,hogy változatosak is legyenek.De mit csináljak reggelire, ami energiával tölt el, mégsem magas a kalóriatartalma? Gyümölcsöt magában csak nem ehetek éh gyomorra...

Ötletes és finom tippeket várok! :)



2012. nov. 11. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

A búzalisztnek SEM magas a kalória tartalma, ha nem kilószámra eszed a belőle készült ételt. Ne dőlj be a mai divatnak!

A tejtermék nagyon is egészséges. A tejre különösen szüksége van egy embernek, a benne levő D vitamin és kalcium miatt.

2012. nov. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a segítéget, de mint írtam egyiket sem szeretném enni, nem kaptam választ a kérdésemre...:/
2012. nov. 11. 22:22
 3/6 Dogmatix91 ***** válasza:
62%
Én zabkását szoktam reggelizni. 1 rész zabpehely, 1 rész víz és 1 rész tej. Lehet csak vízzel is (nyilván akkor 2 rész lesz víz), de így én jobban szeretem, mert kicsit tejberizsre hajaz. Lassú tűzön kell kevergetni amíg be nem sűrűsödik (kb puding,tejberizs állagúra). Mehet bele gyümölcs, méz, ki mit akar. Én banánt vagy almát szoktam bele rakni meg egy kis csokis fehérjét. kb 50g zabpelyhet szoktam "kimérni", ehhez jön a víz+tej. Valaki csak simán magában eszi a zabpelyhet, esetleg vízbe áztatja. Zabkorpát lehet akár turmixba is rakni. Én a zabot ajánlom. Sokaknak szokni kell az ízét, de a legjobb reggeli. Viszonylag magas a szénhidrát tartalma, de ez nem cukor. Diétás kajálásba simán belefér
2012. nov. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
0%

akkor javaslom tanulmányozd a Norbi Update rendszerét....

www.norbi.hu/page/update-modszer

2012. nov. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
44%
Búzaliszten kívül is vannak egészséges lisztek pl tönköly liszt,kukorica liszt javaslom nézz be a dm drogériákba vagy bioboltba de ezen kívül is számtalan reggeli közül választhatsz pl tojás,kefir,müzli,saláták,virsli,tejbegríz vagy tejbe rizsa,madártej,update ételek,abonett kenyér és ehhez hasonlók.
2012. nov. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ildikó60 válasza:

Kb. 10 éve teljes kiőrlésű zablisztre és zabpehelylisztre cseréltem a búzalisztet. Sütök főzök, sűrítek vele és zsemlét is sütök belőle. Az én reggelim a következő már egy éve: Kell hozzá egy nagyon erős turmix, ha érdekel hogy milyen, akkor privátba megírom, nem akarok reklámot csinálni. Nos ez nem csak gyümölcs: 4-5 szem dió, 1 citrom leve, egy jó ujjnyi gyömbér, diónyi cékla, 1 zöld alma, 1 banán, 1-2 füge, ha éppen szezonja van, és annyi víz, hogy ellepje, vagy ami még belefér a turmixba. Egy perc turmixolás.


Egy másik reggeli tipp: 1 nagy görög joghurt, cukormentes (szilva)lekvár és 1-2 ek útifűmaghéj.

2016. nov. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!