Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Az amway termékeket bio...

Az amway termékeket bio termékként tűntetik fel, ehhez képest (lent)?

Figyelt kérdés

Teljes bizonyossággal állította nekem egy ,,kedves" termékforgalmazó,hogy minden amway teljesen vegyszermentes.


Ehhez képest most néztem meg a dezodorjuk összetevőit,és kapásból az első összetevők a legrosszabbak közé tartoznak.


Pl.:

Aluminium chlorohydrate (állítólag baromi rákkeltő), Propylene Glycol Diethylhexanoate (olyasmi mint a fagyálló, fék- és hidraulikafolyadékokban éppúgy megtalálhatunk, mint a fagyásgátló szerekben, A bőr nedvességtartalmának megőrzése úgy történik, hogy a propilénglükol megakadályozza a nedvesség vagy a víz eltávozását azzal, hogy eltömíti a bőrt. Különböző információs anyagok figyelmeztetik a propilénglükol tartalmú termékek használóját, hogy ez az anyag erősen irritálja a bőrt, és használatával májelégtelenség és vesekárosodás léphet fel).


Nem is folytatom a sort!

Gondoltam kis zsebpénz reményében (sikerült is) belekezdek a kevésbé agymosott részébe,tehát csak a termékek forgalmazásába. Egyedül azért vágtam bele,mert ,,bio-mániás" vagyok,és természetes összetevőjű termékeket szívesen ,,tukmálok" másokra,hiszen akkor nyugodt a lelkiismeretem ha tudom,jó dolgo(ka)t adok ki a kezeim közül.


Elkeseredtem...Sokat tanulok,lett volna időm erre,kell a pénz,dolgozni nincs időm,ez belefért volna. Így viszont... Hogy mondhatnám nyugodt lelkiismerettel bárkinek,hogy teljesen bio kozmetikumokat adok neki?! Kicsit jobban utánanéz a dolgoknak ahogy én,aztán hebeghetek...


Mindegyik termékük ilyen kamu mint a deo,tele vegyszerekkel?


2017. jan. 3. 18:37
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért.
2017. jan. 3. 18:39
 2/7 A kérdező kommentje:
Na szép,még a fogkrém sem fluoridmentes... Az lenne a minimum,ha már ,,bio".
2017. jan. 3. 19:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát, az alumíniumot is a Földanya termelte ki magából, szóval bio...


Lassan már a növényeknek is csak a vegyszertartalmát meg a rákkeltő hatását állapítja meg mindenki, szóval aki igazán bio akar lenni, az inkább ne kenjen magára semmit.

2017. jan. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy barátnőm kezdett foglalkozni vele, így akkoriban vettem tőle ezt-azt. Ő is váltig állította (mivel neki is ezt mondták, és nem nézett utána), hogy bio, és nincsenek benne környezet- és egészségkárosító összetevők. Én megnéztem, és elmondtam neki is, miket találtam. Azóta már abbahagyta, szerintem már nem is használja ezeket a termékeket.

Én még szoktam mosogatószert venni, semmi mást (nekem jobban bevált, mint amiket a boltokban lehet kapni).

Ettől még akár belevághatsz a terjesztésbe, de mondd el az ismerőseidnek az igazat, ha rákérdeznek. Van, akit nem érdekel túlzottan, és egyéb előnyei miatt megvenné a termékeket.

2017. jan. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én sose hallottam, hogy az amway természetes meg bioizéket árulna, attól, hogy a félhülye ismerősöd ezt mondta róla, még sehol nincs így feltüntetve, ahogy te is világosan láttad a termékeken.
2017. jan. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

CSEKÉLY ÉS TELJESEN KOCKÁZATMENTES


Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hivatal szerint a heti alumínium-bevitel elfogadható mennyisége 1 mg testtömeg-kilogrammonként. Az alumínium-bevitel nagy részét az élelmiszerek adják. Az első tudományos kutatások alapján, valamint az általunk alkalmazott alumíniumvegyületek kémiai tulajdonságait figyelembe véve úgy véljük, hogy a kozmetikumokból származó alumínium-bevitel rendkívül csekély és teljesen kockázatmentes. Jelenleg európai szinten átfogó kutatások folynak annak a pontosabb megállapítására, hogy az izzadásgátló termékekből a bőrünkön keresztül mennyi alumínium kerül a szervezetünkbe.

Forrás: [link]

2017. febr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A fluorid egészséges a fogaknak is többek között, szinte mindenben megtalálható. Igen, még az ivóvízben is. Alumínium nélkül meg mégis hogy akarsz izzadást “gátolni”? Van az Amwaynek alumínium mentes hónajdeója is, de annál fel is tüntetik, hogy nem izzadásgátló, csak kellemesebb illatot biztosít.


Látom tényleg nagyon utána néztél a dolgoknak, de én azt javaslom, hogy nézz utána egy kicsit jobban.

Az Amway csak természetes összetevőket használ fel a termékeiben és igyekszik a minimálisra tolni a környezetszennyezést. Semmi mesterséges és szintetikus anyag nem található a termékeikben. EGYBEN SEM. És ez nem egy propaganda szöveg akar lenni, ez így van ha tetszi, ha nem.

2020. jan. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!