Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Ha én gluténérzékeny vagyok...

Ha én gluténérzékeny vagyok mennyi az esély rá, hogy a jövőben a születendő gyerekeim is azok lesznek?

Figyelt kérdés

Remélem jó kategóriába raktam, mert egy csomót leresgettem hová is írhatom ki. :'D Ez tűnt a legjobbnak.

Szóval, még bőven nem szeretnék gyereket, mivel 18 év alatt vagyok, csak sokat foglalkoztat ez a gondolat. Mennyi esély van rá, hogy a gyerekeim is gluténérzékenyek lesznek? Vagy ez nem "öröklődik"?

12/L



2017. ápr. 2. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez fugg attol, hogy a gyerekeid apja glutenerzekeny lesz e. Fugg attol, hogy a te csaladodban te vagy e az egyetlen glutenerzekeny. Fugg attol, hogy a gyerekeid apjanak felmenoi kozott volt e glutenerzekeny. Minel tobb a glutenerzekenyseg ebben a nagy csoportban, annal nagyobb az esely,h a gyerek is az lesz
2017. ápr. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Olyan, hogy örökölhető betegség, az nem létezik. Génjeinkben csak az van kódolva, hogy a szervezet hogyan reagál az oxigénhiányos állapotokra.

Ez annyit jelent, hogy ha gyermeked hasonló oxigénhiányosan táplálkozik, akkor több az esélye hogy ugyan az a betegsége jelenik meg mint az apjának.

2017. ápr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ikonstar ***** válasza:
Az átlagosnál valamennyivel nagyobb lesz az esélye. Ma még csak közelítő tippelések vannak, kb. 10% környékén van ez az örökletességi esély, míg az összlakosságon belül ez Magyarországon kb. 1,5-2%. Vagyis, kb. 90%, hogy nem lesz gluténérzékeny a gyermeked, és kb. 10%, hogy igen. Ez senkit se befolyásoljon a gyerekvállalásban.
2017. ápr. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem ez fog befolyásolni.

Arra is gondoltam, hogy ha nem lesznek azok akkor is gluténmentesen étkezzenek, aztán átgondoltam és arta jutottam, hogy majd ők eldöntik. :)

2017. ápr. 3. 14:37
 5/7 Ikonstar ***** válasza:
100%

Ez ráér, addig még sok idő el fog telni :)

Van a Facebookon egy csoport, a Gluténmentes konyha és lisztérzékeny hétköznapok. Ha vannak még hasonló kérdéseid, ott segítenek, hogy megkapd a helyes válaszokat.

2017. ápr. 4. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Majd ránézek, köszi. :)
2017. ápr. 4. 17:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Lányom gluténérzékeny. Van két fia, egyik érzékeny a másik nem.
2017. ápr. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!