Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Vegánok! Ti hogyan pótoljátok...

Vegánok! Ti hogyan pótoljátok természetes úton a fehérjét?

Figyelt kérdés
Kb 1 hónapja tértem át vegetáriánus étrendről a vegánra és elkezdett hullani a hajam ez valószínűleg vitamin hiány miatt lehet, szóval nem tudom, hogy pótolják be például a fehérjét.

2017. ápr. 30. 21:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
12%
"A fehérjét nem kell pótolni, mert a növényekben is megtalálható minden esszenciális aminósav, 2-3 különböző zöldség, gabona, hüvelyes vagy olajos mag fogyasztásával egy nap megoldott az ügy. A hüvelyesek többsége amúgy komplett fehérjeprofillal rendelkezik."...igen,ha mondjuk tehén vagy,és akkora a bélrendszered,hogy nyersen emészted a nyersen értékes növényi fehérjét ,akkor minden szó szerint igaz amit írtál...ja és ha van elég veséd és gyorsított anyagcseréd egy mókuséval vetekedni,hogy magokból nyerj hosszú távon proteint...egyébként minden stimmel..szotyizzál sokat, egyél babot,hajrá ! :) már már vicc ami itt megy...
2017. máj. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
76%

Te nem vagy normális utolsó. Nézz már utána annak, mik azok az esszenciális aminosavak, mindet be lehet vinni pusztán növényi tápanyagból.

Nem kell hozzá kérődzés. Feltételezem te is eszel gyümölcsöket, zöldségeket, hüvelyeseket, gabonákat, olajos magvakat és nem kérődzöd vissza őket, mégis képes vagy felvenni belőlük tápanyagokat.

2017. máj. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

1 hónap vegánság után nem lesz semmi bajod még akkor se ha rosszul táplálkozol, a hiánybetegségek hosszú távon jelennek meg. Fehérje nagyjából az összes növényben van, a hüvelyesekben és a gabonákban a legtöbb, az ajánlott fehérjebevitelt megkapod grammban, ha a kg-ban mért testsúlyodat megszorzod 0.8-cal (tehát egy 70 kg-os embernek napi 56 g fehérjére van szüksége). Ezt a mennyiséget könnyen be lehet vinni. Arra ügyelj hogy megedd a napi kb. 2000 kalóriát, és ne csak salátát meg péksüteményt egyél, hanem hüvelyeseket, gabonákat, olajos magvakat, aszalt gyümiket, igyál sokat... A vitaminok miatt ne aggódj, növényekkel be lehet vinni, illetve rengeteg élelmiszert dúsítanak vitaminokkal (gyümölcslé, müzli, gabonapehely, növényi tejek, még az energiaitalt is...)

A hajhullást okozhatja stressz, vagy a samponban, hajfestékben, hajápoló olajban, stb lévő összetevők bármelyike is, de attól is hullhat a hajad ha pl. túl szoros lófarokba van kötve.

Nekem nem hullott a hajam amikor növényi étrendre tértem.

2017. máj. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

A vegán étrendre való átállásnak fokozatosnak és lassúnak kell lennie, mert ellenkező esetben a szervezet hirtelen más üzemmódba való átállítása egyfajta “sokkot” okoz és így vagy úgy, de tiltakozik ellene (saját tapasztalat is).

Az ételek megfelelő párosítása is lényeges eleme és ehhez bizony szakember bevonása előny. Nagyon sok és kiválóan hasznosuló növényi fehérje van a hüvelyesekben és az olajos magvakban, de másban is. Google tájékoztat.

A “ Tudtok olyan táplálékot melyben sok a fehérje? “ c. itt található topikban írtam arról a superfood-ról, ami ismereteim szerint a legtöbb növényi fehérjét tartalmazza. Üdv.

2017. nov. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ha személyes tapasztalatod van a gyors váltásról, akkor leírnád milyen 'sokkot' élt át a szervezeted?
2017. nov. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

14: érdekes, én egy napról másikra váltottam vegeteriánus majd később ugyanígy vegán életmódra és nem kaptam sokkot. Ekkora hülyeséget.


Miért okozna sokkot a szervezetnek a sok nehezen emészthető méreg elhagyása és átállás a könnyebben emészthető, vitamindúsabb ételekre??

2017. nov. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!