Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Szerintetek lehetnék vegán?

Szerintetek lehetnék vegán?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, korábban evészavarral küzdtem, de már meggyógyultam, csak a menzeszem nem jött még vissza. Nagyon szeretnék vegán lenni, csak arra lennék kíváncsi hogy ez most nem tenne-e rosszat a hormonjaimnak.

2017. okt. 2. 17:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez segít: https://www.youtube.com/watch?v=iF0nkibDF9I


A videokészítő elmondja, "hogyan élt túl egy gimnáziumi tanévet" vegánként...:)

2017. okt. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

attól függ, mennyire csinálsz belőle ügyet. ha simán nem részletezed, csak "most ezt eszed, mert csak", semmi közük hozzá. kora délutánig vagy ott, gondolhatják, hogy majd eszel otthon hagyományos főtt kaját. és ahogy már írták, simán tudsz elég kalóriát bevinni.

az iskolába ne a chiamagos bonyolult dolgokkal kezd, meg ne lucerna csírás nyers répával, ne provokáld, hogy rákérdezzenek, egyél sima egyszerű dolgokat, sok banánt, zabkását, kókusztejet, diót, mini palacsintát, ezek egyszerűek, és nem olyan feltűnő.

2017. okt. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Régebbi kérdés, de azért válaszolok. ^^"

Én vegán vagyok, vegán évfolyamtársam is van, ráadásul bfk-s. Csak pozitív tapasztalataim vannak.

Régen én is evészavaros voltam, nekem a vegán étrend kifejezetten gyógyulni segített, és nem egy emberről hallottam már, akivel szintén így volt, persze olyanok is vannak, akik már vegánként lesznek evészavarosok.


A szüleidnek, ha nem értik, miért szeretnél így élni, van youtube-on már olyan videó magyarul, ami kifejezetten a szülőknek szól.


A fiatalok manapság már sokkal nyitottabbak, amikor bizarr kinézetű kajákat hozok, inkább csak viccelődnek velem. xD Érdeklődve szokták figyelni, hogy mit eszem, megkóstolják, rájönnek, hogy finom. Könnyebben el lehet velük fogadtatni az életmódodat, ha osztályfarsangkor, vagy bármi kajálós iskolai eseménynél viszel mondjuk egy nagy tál vegán muffint. :D


Sokat fognak kérdezni, erre készülj fel, mindig legyenek válaszaid, érveid.


Ha valaki szűk látókörű, és megalapozatlan érvekkel próbál támadni, magyarázd el neki kedvesen a dolgokat, ha utána sem érti, hagyd figyelmen kívül.


Nem tudom, most mennyi a súlyod, testzsír-százalékod, lehet hogy az alacsony. A helyedben csináltatnék egy vérképet, jó kiindulópont, hogy miből kell többet enned. Ha pl alacsony a vasad, rákeresel, hogy mely növényi élelmiszerek tartalmaznak sok vasat, stb.


Fogyassz napi szinten olajos magvakat, akár mondjuk zabkásába belekeverve, vagy magában.

Tömérdek vegán mit ettem ma videó fellelhető, ha tudsz angolul, az is előny, de sok magyar vegán youtuber is van. :)


A legfontosabb pedig az, hogy edd azt, amit megkívánsz. A tested tudja mire van szüksége, csak hagynod kell érvényesülni. Hidd el, ha odafigyelsz magadra, nem a csoki-chips-féle kajákra fogsz vágyni, és így a hormonháztartásod, és az egészséged is visszaállhat. :)


Sok sikert! :)

2017. okt. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!