Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ez hogy lehetséges?

Ez hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

45 éves nemdohányzó, aktívan sportoló férfi vagyok. És van egy nagyon régi barátom. Gyakorlatilag 3 éves korunk óta nagyon jó barátok vagyunk és nagyon sok időt töltünk együtt. És ő 14 éves kora óta erősen dohányzik, azaz 31 éve. Az erős dohányzás azt jelenti, hogy 15 évesen már 1 doboz/napnál tartott, most inkább 2 doboz/napnál. És tényleg erős cigit.


És ennek ellenére, ahogy visszagondolok, mindig milliószor strapabíróbb volt fizikailag. Tényleg most is harsogó egészséggel szívja a cigijét; azon túl, hogy egy picit köhécsel, semmi baja nincs. Télen mikor az egész város már haldoklik a náthától, ő még röhög rajtunk, hogy milyen puhányok vagyunk.


Na aztán amire tulajdonképpen a kérdésem vonatkozik... A házban, amiben lakom, elromlott a lift. A 10. emeleten lakom. Úgyhogy nem vártunk, megindultunk a lépcsőn. Én már azt hittem, meghalok a 6. emeletnél, majd kiköptem a tüdőmet. Ő a 8.-nál kezdett el kicsit lihegni, és ezt tartotta a 10. emeletig. A lakásban vett egy mély levegőt, és egy "Hűűű, ez jó vót!" felkiáltással le is állt a lihegés.


Szóval a kérdés: hogy lehet az, hogy a 30 éve erős dohányos, nem sportoló, velem egykorú férfi jobban bírja a terhelést, mint én, aki dettó 14 éves korom óta futok?

És mindig ez van: hosszabb menetnél is sokkal előbb kifáradok nála. Pedig tényleg jó kondiban vagyok, de az ő kondíciója... Huhh... :D

Esküszöm, nem ismerek senkit, akinek ilyen pofátlanul egészséges lenne mindene.


2019. júl. 27. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Minden ember mas, neki jobb az allokepessege.
2019. júl. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen szerencsés a genetikája. Ha Te ennyit dohányoztál volna mint ő, lehet, hogy már nem élnél.
2019. júl. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Genetika valószínűleg. 10000 cigisből van talán egy ilyen, a többi meg 30 év dohányzás után krákog, fullad, 2 emeletet nem tud megtenni.
2019. júl. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!