Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen cigit ajánlotok,...

Milyen cigit ajánlotok, amiben kevés a kátrány, nikotin, szóval minden?

Figyelt kérdés
Nálam legalábbis a cigarettázás kedvező szociális szempontból, és szeretek hátramenni valakivel elszívni egy cigit, de valójában nem is a cigi a lényeg, hanem a közösségi élmény. Egyedül még sose szívtam, és hosszú időket töltöttem el így, tehát hálaisten függő nem vagyok. A cigaretta egészségügyi kockázatait viszont minél kisebbre akarom csökkenteni, és feltételezem, hogy pl a kisebb kátránytartalmú cigarettával kevesebb kátrányt viszek be, így kisebb esélyem lesz a tüdő-, száj-, gégerákra, illetve a kardiológiai megbetegedésekre. Szóval melyik márkákból melyik színek azok, amelyek kevés cuccot tartalmaznak?
2010. júl. 15. 10:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Fehér Bond Street, fehér Multifilter, fehér Sopianae...A fehér dobozos cigaretták általában 1 mg-osak. De elmész boltba, és megkérdezed az eladót, hogy melyik a leggyengébb :) Ennyi.
2010. júl. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%

Cigirágó? :)


Tök mindegy, ugyanolyan egészségetelen mind. Nem lesz

kisebb esélyed megbetegedni.


Családtagnak ez nagyon bevált:

[link]

2010. júl. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
Hát én hallottam olyanról h gyógyfüves cigi és az ugye nem károsít vagy ilyesmi pontosan. de viszont valaki mondta h rossz, de végülis én nemtudom. :)
2010. júl. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen tökmindegy, hogy milyet szívsz, ha szívsz. Felesleges lavírozni. El kéne döntened, hogy a szociális szempont a fontos, vagy az egészséged. Mindent egyszerre nem lehet sajnos.
2010. júl. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én szívtam, olyan nikotin mentes, gyógyfüvesw cigit, olyan keserű volt mint a nem is tudom mi. Ráadásul ha joltudom doboza olyan 1500körül van.. SZóval..


Az elsőnek volt igaza, a fehér dobozosak a leggyengébbek.

2010. júl. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
37%
Sajnos már függő vagy! A leszokáshoz vezető első út a beismerés! Nem bántásból, de ha már fórumon megkérdezed az azt jelenti, hogy foglalkoztat a gondolat, magyarul függő vagy, csak még nem tudod. Jó tanácsként írom, hogy ne ámítsd magad. Ismerd el, hogy kocadohányos vagy, vagy pedig ne foglalkozz a gondolattal (Én is dohányos vagyok egyébként).
2010. júl. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Utolsó, a kovadohányos épp ezaz hogy nem függő.. Az akkor gyújt rá amikor akar. Teljesen ő irányítja.. Ha akarja rágyújt, de nem, függ tőle.. ergo nem függő.
2010. júl. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Leírom a gondolatmenetemet, és akkor talán világossá válik, hogy lehet, hogy a cigihez köthetően valamihez függő vagyok, de az nem konkrétan a cigi. Szóval cigiztem, mert szociálisan jó volt, ezt már leírtam. Utána most a nyáron belegondoltam abba, hogy az egészségügyi kockázat, amit ezzel vállalok, igen jelentős. Felmerült a gondolat, hogy nem kéne cigizni, és akkor rendben lennék. De ha végleg abbahagyom a cigit, akkor lemondok a jövőben olyan szituációkról, amik az elmúlt fél évben szószerint nyomtak szociálisan előre. Hogy miért gondolom, hogy nem vagyok függő? Mert ha az lennék, akkor itthon is hiányozna, amikor nem találkozok senkivel. De ilyenkor nem hiányzik... sőt egyenesen taszít. Úgy döntöttem hát, hogy kompromisszumot kötök, ami abból áll, hogy alacsony kártánytartalmú cigi, illetve a szívások számának csökkentése(megjegyzem eddig is keveset szívtam). Így talán az egészségem sem romlik olyan ütemben, viszont a szociális előnyöktől sem kell elbúcsúzom. Dohányos vagyok? Igen. Függő? Nem hiszem.
2010. júl. 15. 15:57
 9/17 anonim ***** válasza:
59%
A light cigik állítólag még sokkal károsabbak a simánál. Akárhogy magyarázod magadnak, te is tudod, hogy az egészségedet dobod a szemétbe az úgymond szociális előnyökért, amik mellesleg csak szerinted léteznek, mert mindent meg lehet oldani másképpen is. Csak a lelkiismereteden akarsz könnyíteni a csökkentett kátránytartalommal, ésatöbbivel. Közben meg sem próbálod, milyen lenne eldobni a fenébe a cigit, és anélkül szocializálódni. Érdekes, sok embernek megy. De ha továbbra is játszani akarsz az egészségeddel ilyen hülyeség miatt, csak rajta. Majd ha már totálisan függő leszel, sajnálhatod. Akkor baromira nehéz lesz lerakni.
2010. júl. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy a gyengébb cigik károsabbak, mivel kissebb "szemekben" jut a tüdődbe az anyag, ami könnyebben megtapad, mint a nagyobb, ami az erősebb cigikben van. Lehet, hogy ez hüyleség, én ezt hallottam. Ennek ellére én mégis gyenge cigit szívok, mert az esik jól. Próbáld ki a világoskék vagy a fehér dunhillt. Gyenge és nagyon finom is egyben. Egyébként én is "szociális okok" miatt szoktam rá... És így 8hónap után ott tartok, hogy magamtól is rágyújtok, ha egyedül vagyok, pedig az elején én is csak azért gyújtottam rá, mert olyn hangulatos voltam. Nem lebeszélni akarlak, mert annak nincs értelme, csak sajnos ez tény, hogy egy idő után egyedül is kívánni fogod.
2010. júl. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!