Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért cigiznek, ha tudják...

Miért cigiznek, ha tudják hogy nem egészséges?

Figyelt kérdés

Orvosok ugyanúgy szívják a cigit, mint az átlag ember, nincs bennük félelem? Büdös, káros, drága és mégis ennyire népszerű még mindig? Én már a szagától is rosszul vagyok.


Ma már minden káros, de a cigi közvetlenül károsítja a tüdőt, szerintem napi 4-5 szál is kártékony hatással van a tüdőre, megéri ezt a rizikót vállalni pár slukkért?


És ami a legdurvább, nemrég nagy pocakos kismamát láttam cigizni, elég profin tüdőzte. Gondolom a babája majd jó erős lesz....


2019. okt. 17. 22:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Miért esznek az emberek gyors kaját, csipszet, cukros üdítőket, finomított lisztet, cukrot?
2019. okt. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A cigi tüdőrákot okoz már rövidtávon is, az általad felsorolt termékek meg mind olyanok hogy elkerülhetetlen a mindennapokban és viszonylag nem olyan károsak mint a dohányzás.
2019. okt. 17. 22:20
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Viszonylag nem károsak, csak a szemét étkezés is évekkel rövidíti az életet. Csak az érelmeszesedés meg a szívroham nem hangzik olyan menőn mint a tüdőrák.
2019. okt. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért szívják, mert nikotin-függők. A függőségek ilyenek. Az alkoholisták is isznak, pedig nyilvánvaló, hogy nem tesz jót a dolog.
2019. okt. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az alkohol erősebb függőség, bár nem tudom, sose ittam és nem is cigiztem. mindkét tevékenység ellen vagyok, csak annyit látok hogy kocsmáknak megy a legjobban. Egyik ismerősöm fiatalon a lakásában kialakított egy kocsmahelységet, a lakó terüket egy ajtó válassza el az alkoholistáktól, de akkora forgalom van naponta hogy a boltban nincs olyan. Már korán reggel 6-kor nyitásra várnak az ajtó előtt, az olyanoknak a kötelező reggeli kávé, sör, rövid lecsúszik. Ugyanilyen biznisz a cigi is sajnos, emberek kárán meggazdagodni.
2019. okt. 18. 12:10
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
na szóval tegyük fel felnevelsz egy gyereket finomított liszt cukor, gyorskaja, ha utána egészségesen kezd étkezni 40-50 évesen attól már kb 80% esélye van valami glutein érzékenységre, cukorbetegségre, látásprobléma, elhízás satöbbi. ha cigizik valaki 10-20 évet és nem történt baj vele és még 10-20 év múlva él akkor gyakorlatilag semmilyen hatással nem lesz rá
2019. okt. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5. Sok esetben jobb inni mint öngyilkosnak lenni.
2019. okt. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
"10-20 év múlva semmilyen hatással" nem értek egyet! Erről jobban tudna tüdőgyógyász mesélni.
2019. okt. 18. 20:33
 9/11 anonim ***** válasza:
na hajrá beszélj vele
2019. okt. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Beszéljen vele az akinek a tüdője már elhasználódott. :)
2019. okt. 18. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!