Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hízni fogok ha elhagyom a...

Hízni fogok ha elhagyom a dohányzást?

Figyelt kérdés

Két éve dohámyzok napi egy dobozzal szívok el általában. Decemberben le akarom tenni a cigarettát mert párommal januártól akarunk edzeni. Amúgy elég sovány vagyok 182cm/61kg ami nagyon kevés. Arra lennék kiváncsi, hogy fogok hízni a leszokás után? És ha még ráedzek egy kicsit?

18/F



2019. okt. 22. 07:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Az emberek azért szoktak hízni, miután leteszik, mert többet esznek és nasiznak cigi helyett

Ha bem eszek többet, akkor nem fogsz hízni.

Miért kell decemberig várni? Tiniként tönkre tetted a növésben lévő szervezeted. Ne halogasd tovább..

2019. okt. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

NEm fogsz hízni csak attól, hogy nem dohányzol.

Ez csak akkor fordul elö, ha dohányzás helyett kezd el valaki nassolgatni, ami nem túl okos ötlet.


Ha elkezdesz edzeni, attól nöhet a súlyod, de mindenképpen jobb lesz az összhatás, ha nem viszed túlzásba.

2019. okt. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nem kompenzálsz evéssel, nem fogsz hízni.

Egyik napról a másikra érdemes letenni, nem "majd Szilveszterkor" mert az ilyen elhatározások könnyen, nagyon-nagyon könnyen semmissé válhatnak.

2019. okt. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos.
2019. okt. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg igen, mert a legtöbb dohányos ún. orális típus, ezen belül is függő. A bagózás ráaádásul még habituálódik is (ahogyan rágyújtasz, az egy rituálé, és amit az jelent neked érzelmileg, testileg, stb.) Ha nem tud bagózni, akkor pl. cukorkát eszeget helyette (mint a nagybátyám tette), és elhízik.


Azt szokták mondani, hogy nincs leszokott bagós, csak éppen nem dohányzó bagós. Ettől függtelenül én azt mondom, mindig mindenütt vannak kivételek, és nem lehet tudni, hogy valaki mi miatt bagózik. Próbáld meg. A függés miatt kialakult sóvárgás érzésének csillapítására jó a víz is, pl. ásványvíz palackban. Vidd magaddal mindenhová, és amikor elönt a bagó utáni vágy, igyál a rágyújtás helyett egy kis vizet.


Ezen kívül tudok pszichológust ajánlani (nem név szerint, de vannak olyanok, akik ilyen problémával is foglalkoznak), esetleg cukormentes rágógumit a víz helyett, ha neked az használ. Csak az a baj, hogy ha kicsit is függő alkat vagy, akkor a bagó helyett azt fogod mázsazsámra enni. Ezért jobb egy pszichológus, aki egy kicsit megtámogat az első időkben, amíg le tudsz végleg és tényleg szokni a bagóról.

2019. okt. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ha nassolással pótlod igen. ún a ciginek van egy étvágycsökkentő hatása, és ha elhagyod sokszor pótcselekvés.
2019. okt. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amikor legutóbb nem dohányoztam egy évig, változatlan étrend és átlagos kalóriabevitel mellett stabil 3 kilóval volt több a súlyom. Gondolom, a dohányzás valamelyest pörgeti az anyagcserét és kicsivel több kalóriát használ fel a szervezet. Nálad ez a pár kiló nem sokat számítana, de ha hozzátesszük, hogy a legtöbb ember étvágynövekedést tapasztal leszokás után, valószínűleg jót fog tenni, ha leszoksz.
2019. okt. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Miutan leszoktam a dohanyzasrol nem (!!!) ettem tobbet es 10 kg-ot hiztam 3 honap alatt. En is magas-vekony alkat voltam.
2019. okt. 29. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 14 éves korom óta dohányzom, most 29 vagyok. Mindig is duci lány voltam, emiatt pedig frusztrált, talán ezért is szoktam rá a dohányzásra. Napi fél-egy dobozzal szívtam, aztán 2 éve abbahagytam, de majdnem 10 kilót híztam, és emiatt sajnos megint ugyanúgy visszaszoktam.
2019. nov. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!