Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért marja a torkomat a nikotin?

Miért marja a torkomat a nikotin?

Figyelt kérdés
Elektromos cigit szívok, de eddig mindig csak nikotinmenteset, és ezen nem is szeretnék változtatni, nincs szükségem nikotinra. Viszont egy barátom nikotinosat szív (6-os erősségű) és adott belőle, hogy kipróbáljam, gondoltam miért ne, egytől még nem lesz bajom. Az üres tank negyedéig töltöttem csak meg, de konkrétan bele sem tudtam szívni. Azonnal köhögési rohamaim lettek, megpróbáltam megint, és ez így ment sokáig. A végén már inkább kiöntöttem és töltöttem rá 0-sat, de a porlasztóba még bele volt ivódva az előző úgyhogy sajnos még egy darabig éreztem, és folyamatosan köhögtem tőle, és valami nyomta a torkomat (végül megkértem valakit hogy szívja helyettem addig amíg teljesen kiürül belőle a nikotinos). Rendes cigit nagyon keveset szívtam, azt is csak azért, mert egy olyan társaságba voltam, megkínáltak és ki szerettem volna próbálni. Ott is pont ugyanez történt, köhögtem, pedig nem tüdőztem le, csak a számba szívtam de már ott is azt éreztem mintha konkrétan megölné a torkomat. Utána már csak azért került megint cigi a számba mert kísérleteztem, hogy mit csinálhatok rosszul, miért fáj, de egyáltalán nem áll szándékomban rászokni, meg úgy amúgy dohányozni, egyszerűen csak frusztrál, hogy 13 évesek tödőzik le, mert 18-as erősségű liquidet nyomnak e cigibe, én meg 20 évesen fulldoklok tőle. Csak a kiváncsiság vezérelte azt is, hogy ezt kiírjam... szerintetek miért fáj ennyire a torkom a nikotintól?(vagyis gondolom attól) Másnak miért nem?

2019. okt. 30. 21:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet erős volt neked az a fajta.
2019. okt. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Több buktatója is lehet a dolognak.

- Egyből tüdős, vagy szájból tüdőre porlasztós a tank?

- Milyen arányban vegyül a bázisban a PG/VG? Minél nagyobb arányban van jelen a bázisfolyadékban a Propilén-Glikol (ez felelős az ízhatásért) annál nagyobb lesz a TH (torokhatás) is.


" Rendes cigit nagyon keveset szívtam .. "

Valószínű, hogy ez is közrejátszik, nem szokott még hozzá a torkod a nikotinhoz sem. Hatos erősségű lötty pedig kezdésnek nem túl célszerű.

2019. nov. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!