Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szereintetek ez tenyleg igy...

Szereintetek ez tenyleg igy van vagy csak a veletlen?

Figyelt kérdés
Sok olyan sztorit hallottam hogy leszoktak emberek a cigirol es utana lettek betegek. Nagyon betegek. Pl.rák,cukor..ilyesmi. par evre ra. Szeretnék leszokni a cigirol mert en felek a betegsegektol, de tenyleg sok ilyet hallottam hogy amig cigizek addig semmi bajuk nem volt, es miutan letettek par ev mulva minden betegseg kijott rajtuk? Ez van valami osszefuggesben?

2019. nov. 17. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha valaki a dohányzás pótcselekvését az evésbe ülteti át, majd emiatt elhízik, lerontja az állapotát, természetesen nagyobb az esélye hogy emiatt más betegsége alakul ki. Annyiszor enni nem tudsz ahányszor rágyújtanál, tehát marad a nasizás, meg egyéb gyorsan bekapható cukros édességek, sós mogyoró meg más ropogtatni valók tele kalóriával, nem csoda hogy a végén akár cukros lesz valaki.


Az pedig hogy valaki cukorbeteg (II.) nem akkora nagy szám. 1-2 évtizede egészen más volt a normális cukorszint tartománya, mára azt jól levitték így lényegében szinte mindenki cukorbetegnek számít majd, mire középkorú lesz - csak amiatt, mert ami régen normális volt, ma magasnak számít.

2019. nov. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk ebben igazad van tenyleg.. az is igaz hogy ha elkezdik eldobni a cigit, akkor azzal veszik magukhoz a kaloriakat:) es a daganat?
2019. nov. 17. 19:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy átlagos sebességgel ( nem túl gyorsan) növő daganatnak kb 7-8 év kell mire egy sejtnyiből 1cm fölötti átmérőjűre növekszik.

Igen, lehet ilyen, de nem a letevéstől, hanem az előtte kialakult, még tünetet nem okozó daganatsejtek miatt.

2019. nov. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ertem. Koszonom a valaszokat. Ha valaki leteszi akkor az a bizonyos sejt ami meg nem alakult ki daganattá valamilyen szinten visszafordithato vagy annak mar mindegy?
2019. nov. 17. 20:17
 5/8 A kérdező kommentje:
Illetve a dohanyzas gondolom azert felgyorsitja valamilyen szinten az ilyesmit..
2019. nov. 17. 20:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha leteszed egyre jobban leszel.
2019. nov. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az emberek nagyrésze márcsak akkor szokik le amikor már érzi az egészségügyi hátrányát... Én 12 éve dohányzom és most érzem hogy köhögök és fulladok tőle én is most fogok leszokni...
2019. nov. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ez csak ilyen belemagyarázás a dolgok mögé. Amit előttem írt valaki az lehet az oka, vagyis, hogy a cigit eldobta, de azt a pótcselekvést másnak át kell vennie, és pl. az egészségtelen étkezés lehet egy ilyen kiváltó ok. Aztán ott van, amit szintén előttem leírt valaki, hogy egy rosszindulatú elváltozásnak van amikor 10-15 év kell, hogy tüneteket okozzon, tehát elképzelhető, hogy ő már 6 éve nem dohányzik, de ez már nem állítja meg a betegség kialakulását.

Ez ellen tenni akkor lehet, ha közben elkezdesz sportolni, megválogatod mit eszel, nem szeded be a mindenféle vitamintablettákat, stb.

2019. nov. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!