Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Aki leszokik a cigiről,...

Aki leszokik a cigiről, egészségesebb lesz?

Figyelt kérdés
Saját tapasztalataitok érdekelnétek, volt-e észrevehető változás az egészségi állapototokban a leszokás után, ugyanolyan életvitel mellett.

2019. nov. 25. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok, ma kezdtem a leszokást. 25év után.
2019. nov. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nem feltétlen. Személyfüggő. Lehet hogy nála ez csak 1, a 100 közül, valakinek meg 1 a 10 közül... mármint "egészségkárosító tevékenység" szempontjából.
2019. nov. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

18 évnyi cigizés után szoktam le 3.5 éve. Rögtön utána nem éreztem semmi különös változást, de hónapokkal később már igen. Durván jól kezdtem érezni az ízeket/illatokat, megszűnt a reggeli harákolás teljesen, és észrevettem, hogy sokat javult a fizikai teherbírásom is. 18 év cigi, akárki akármit mond, már megtette a hatását, ami abban nyilvánul meg, hogy nagyobb megterhelésnél hamarabb kifulladsz... Ez mostanra nagyon sokat javult.

Ami még feltűnt, hogy amíg cigiztem, egy jól sikerült megfázás több, mint egy hétig kínzott és további 1-2 hétig köhögtem, most meg 4-5 nap alatt túl vagyok a nehezén.

Ha arra vagy kíváncsi megérte-e leszokni, szerintem nagyon is! :)

2019. nov. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ahogy 3. irja én is így voltam.

Minden más lett sokall erősebb vagyok, nem fulladok, érzem az izeket , illatokat.

És nem vagyok olyan büdös sem.

2019. nov. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát ha még nem következett be teljesítményromlás, akkor nem lesz változás, de ha xy dolog már elzáródott mondjuk érbe az nem valószínű hogy megjavul csak nem záródik el még több xy dolog, de jobb lesz cigi nélkül hidd el.
2019. nov. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8 év után szoktam le, napi másfél doboz után. A legszembetűnőbb az sportnál jön elő, 3-4x annyit birok futni, mozogni mint cigi mellett. Már több mint 3 éve egy szál sem volt:)
2019. dec. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És mi van akkor, ha ez az egyetlen káros szokása valakinek?

Nem iszom alkoholt, egészségesen táplálkozok, sportolok is. Van szerető családom, nem vagyok stresszes, sokat vagyok a szabadban. Nincsenek anyagi gondjaink. A dohányzásnak semmilyen kellemetlen hatását nem érzem, nem köhögök, jó az immunrendszerem, tudok futni, lépcsőzni kifulladás nélkül.

Kb. 2 éve leszoktam, 1 évig nem cigiztem. Igazából nem tapasztaltam semmi változást. Van egy barátnőm, aki kocabagós, néha elszív 1-2 szál gyenge női cigarettát. Egyszer náluk voltam és megkínált. Nem akartam visszaszokni, csak úgy éreztem, jól esne egy cigi, hátha én is kibírnám, hogy csak néha gyújtok rá. Sajnos nem így volt, gyorsan visszaszoktam. Az a legnagyobb bajom, hogy nincs motivációm abbahagyni, szeretek cigizni. Kikapcsol arra pár percre, okot ad néha tartani egy kis szünetet. Racionálisan gondolkodva tudom, hogy felesleges pénzkidobás, és nem tesz jót az egészségnek, meg büdös, de valahogy nem tudom magam rávenni, hogy végleg leszokjak.

2019. dec. 6. 08:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor ne szokj le, senki nem fog az asztal körül kergetni érte.

Majd te saját magad ráfogsz jönni hogy lekellene szoknod , de akkor nehezebb lesz , nagyon nehéz lesz.

2019. dec. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen előbb utóbb rá fogsz jönni. Munkahelyemen az utóbbi 5 évben 6 dohányosnak lett hozzáköthető problémába, egyikük hamar meg is halt. Ez elég elrettentő volt számomra...
2019. dec. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!