Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért érzi sok dohányos...

Miért érzi sok dohányos támadásnak, ha összefüggésbe hozzuk a dohányzást a tüdőrákkal? Aki azzal érvel, hogy aki nem dohányzik is hal meg tüdődaganatban, az komolyan gondolja?

Figyelt kérdés

"Igen, valóban előfordul. De a számok beszédesek: 100 ezer emberből 4 olyan kap tüdőrákot, aki nem dohányzik. Százan kapnak tüdőrákot, akik 10 évet dohányoznak és tegyük hozzá, napi egy doboz cigarettát szívnak, és 240 ember kap tüdőrákot, akik napi két dobozzal szívnak el nagyjából 10 éven át. Nem a nikotin, hanem a kátrány a nagy ellenségünk."


"A szabadság annyit jelent, hogy mindent szabad, ami másnak nem árt."



2019. dec. 2. 10:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Pszichológiai fogalom: tagadás - egy éretlen megküzdési mechanizmus.

Az ilyen típusú embernek hiába érvelsz sajnos.

2019. dec. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem ez zavarja. Pontosan tudja, hogy nagyobb a kockázat. A probléma az, hogy bele akarsz szólni az életébe!
2019. dec. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Nem érzem támadásnak, tisztában vagyok vele, semmivel sem szoktam érvelni.

De neked miért baj az hogy én dohányzom?

2019. dec. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
A dohányos is tudja, hogy a dohányzás kockázatos. A prédiációt viszont senki nem szereti. Azt meg főleg nem, ha egy túlsúlyos, szemét kaját zabáló nem dohányzó osztja az észt.
2019. dec. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Már el van túlozva hogy halált okoz, nem mindenki ettől hal meg, csak növeli az esélyeket.
2019. dec. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tehát, a fenti számokat alapul véve 1% az esélye annak, hogy ha 10 évig napi 1 doboz cigit szívok, tüdőrákom lesz, nem véve figyelembe egyéb tényezőket (életkor, életmód, testsúly, táplálkozás stb.), illetve azt, hogy mit szívok (hagyományos cigaretta, adalékmentes cigi, e-cigi).

Én nem érzem támadásnak, tisztában vagyok a kockázatokkal, és az 1%-ot más módon igyekszem csökkenteni. De az is lehet, hogy egyszer le fogok szokni, bár nem az 1% miatt. Nem ártok másoknak, így nem értem, hogy jön ide az utolsó mondat.

2019. dec. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
Vezetni is veszélyes, mégis csináljuk. Zuhanyozni is veszélyes, még is csináljuk. A népesség 30%-a túlsúlyos, 30%-a elhízott, velük mi a helyzet?
2019. dec. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mert pl, rohadtul félnek ám a ráktól a cigisek,és ezért érzik támadásnak ha megmondod nekik hogy rákosak lesznek!
2019. dec. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
23%

Az én problémám az, hogy a dohányosok által kifújt füstöt sajnos nem tudom 100%-ban kizárni, mert az utcán szinte minden második ember dohányzik, és húzza maga után a kondenzcsíkot, így én hiába szlalomozok is közöttük, nem tudom megúszni. Az utca másik oldalán sem jobb a helyzet. Ugyanez van, ha kinyitom az ablakomat. Az utcáról - még éjjel is - elég gyakran bejön a füst, a dohányos bűz.


Volt már többször szó róla, hogy egy nemdohányzónak károsabb a dohányos által kifújt füstöt szívnia, mint a dohányosnak a cigarettát.


Szóval #6-os, igenis ártasz másoknak, akiknek a levegőjét a cigarettáddal és az általad kifújt füsttel szennyezed.


Illetve #3-as, nyilván nem az a baja senkinek, hogy konkrétan te dohányzol. A probléma az, hogy a dohányzás következményei nem csak téged - mint felhasználót - érint, hanem másokat is, akiket szintén mérgezel a környezetedben.


De ne törjünk pálcát általánosan, tény, hogy egyre több dohányos ügyel rá, hogy ne okozzon másnak kellemetlenséget, és ez becsülendő. Viszont sajnos ennél is többen meg leszarják a többieket.


#4-es, egy túlsúlyos ember nem veszélyezteti a te egészségedet, max. ha rád borul és nem kapsz miatta levegőt. Egy dohányos viszont akkor is veszélyezteti, ha csak elsétál az ablakod alatt dohányzás közben, és te meg a lakásodban szívod miatta a füstöt, és mire kihajolsz, már sehol senki.


No offense, én így látom ezt a témát.

2019. dec. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak impotens ne legyek a többit megvesszük xD
2019. dec. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!