Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek jó ha egy 14 éves...

Szerintetek jó ha egy 14 éves gyereknek megengedik a szülei a dohányzást?

Figyelt kérdés
Mármint otthon is dohányozhat a szülők előtt, vagy az anyjával. Nem kell titkolnia.
2020. jún. 17. 17:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Nem jó. At ilyen szülő nem csak ostoba, de veszélyezteti a fejlődésben lévő gyerek egészségét. Azt azért vágod, hogy a tüdődet vágod tönkre? Arról nem is beszélve, hogy nagyon büdös a cigi.
2020. jún. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
feltétlenül az...
2020. jún. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó. Sosem dohányoztam. Csak ha leírom hogy másnál láttam,egyből jön, hogy mit okoskodok.

Most jöttem haza és a szomszéd lányt láttam cigizni ennyi idősen, az anyja meg kint volt vele. Teljesen megdöbbentem. Az anyja is nagy dohányos. Akkor sem tette le mikor a kicsivel terhes volt.


Ezért felmerült a kérdés bennem, hogy mi a jobb: ha a gyerek titokban szìvja és a szülő próbálja tiltani, vagy az hogy nyíltan csinálja.


Mert ugyanilyen korú fiú itt az utcában elszívja egy fa mögött az úton ha jön haza a busztól, gondolom neki nincs megengedve otthon.

2020. jún. 17. 17:31
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem nem jó, ha egy szülő megengedi egy 14 évesnek, hogy cigizzen, sőt még asszisztál is hozzá. Nyilván aki akarja, úgy is csinálja titokban, hiába tiltja a szülő, de az rossz példa, ha az anyja ahelyett, hogy tiltaná, még csatlakozik is hozzá.
2020. jún. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
és nem csak asszisztál hozzá, de finanszírozza is...
2020. jún. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem
2020. jún. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%

Én is 14 éves koromban szoktam rá!

A szüleim akkor váltak, aztán faterral maradtam, ő engedte.

Ez történt 11 éve, itt vagyok kifejlődve: 185cm, 93 kg, 25 éves...

Semmivel nem lettem több vagy kevesebb...

Aki akar a dohányozzon! Nem igazán érdekel.

Ha saját gyerekem lesz és rászokna a cigire én is engedném neki, bár már akkor inkább az e-cigire, de ő tudja mit csinál.

Inkább ezt, minthogy igyon vagy kábítószerezzen.


Nem igazán értem ezt a kép mutatást az ennyire negatív hozzáállást a dohányzás ellen.

Tiltja minden és mindenki, de holnaptól senki nem venne többet cigit, akkora adó mínusz lenne, hogy szerintem azonnal csődöt mondana az ország.

2020. jún. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%

Nekem barátnőm ugyanennyi idős és neki inkább csak beletörődtek a szülei.


Az enyémék rohadtul agresszívan álltak hozzá. Zsaroltak (,,ha igazán szeretsz minket leszoksz", ,,nem mehetsz táborba, ha rágyújtasz"), megmondták, hogy gyerekotthonba raknak, hogy ez egy proli dolog (úgy, hogy apám 20 évet bagózott), de én tovább dacoltam. Minél több volt a tiltás annál jobban.


Viszont azt kicsit szürreálisnak tartom, hogy a szülő veszi a gyereknek. A közös bagózás se példaértékű, de az valamennyire normálisabb.


Ha nekem valaha is lesz gyerekem, nem fogom elvenni, ha rágyújt. Ő teste, ő élete. Viszont nem fogok ehhez pénzt, vagy tüzet adni.

2020. jún. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#7: De jóó! :) Akkor ti vagytok hazánk megmentői! Be ne magyarázd, hogy azért dohányzol, hogy az országnak hasznot hozz :D Egyébként azt nem igazán hiszem el, hogy semmilyen egészségkárosító hatása nincsen. Mert szerinted az alkohol mivel rosszabb mint a cigi? Írod, hogy inkább ez, mint igyon a gyereked.


#8: Szerintem a szüleid azért mondták ezeket a "zsarolásokat", hogy ne szokj rá. Nem hiszem, hogy rosszat akartak volna,csak más eszköz nem volt a kezükben, hogy megakadályozzák.

A többi mondatoddal egyetértek, én sem asszisztálnék hozzá, hogy a gyerekem károsítsa magát.


Egyébként nekem sem a szüleim, sem a nagyszüleim, de még a szomszédok sem dohányoztak soha, így eszemben sem volt rágyújtani. Később én is jártam bulizni, de akkor sem vonzott. Még ha egy felnőtt cigizik azt mondom oké... de mikor gyerekeket látok dohányozni, annyira elszomorít és sajnálom őket.Őszintén mondom. Pedig én sem vagyok öreg 25 évesen.


Korábban itt gyakorin egy huszonéves fiú írt ki kérdést ezzel kapcsolatban. Nem akarom belinkelni, mert nagyon megrendítő, ugyanis egyik nap még irogattunk itt vele, ha bár már csöveken élt a rák miatt (évekig dohányzott), másik nap meg jött a hír, hogy meghalt. Megéri így??

2020. jún. 17. 18:26
 10/14 anonim ***** válasza:
7-es, az alkohollal csak magadat károsítod nem a környezetedet. De a cigi füstjét belélegzik mások is, ha vannak körülötted, és ők is ugyanúgy rákosak lehetnek a beszívott füsttől. Sőt, valahol olvsatam, hogy a környezetedben lévő emberekre még károsabb, mint arra aki szívja.
2020. jún. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!