Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mondtok valami praktikák...

Mondtok valami praktikák amivel le szokhatok a dohányzásról?

Figyelt kérdés
7-8 hónapja cigizek de szeretnék róla le szólni. Tudtok hozzá valami praktikák?Tudom ez így hülyén hangzik..😅Anyukám és barátom miatt hoztam meg ezt a döntést mert szerintük nagyon nem jó a betegségemre és még fejlődnie kell a szervezetemnek.Bár én szeretek cigizni de anyukámért és a barátomért meg éri le szokni róla.

2020. aug. 3. 23:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Két hétig tart a leszokás a cigarettáról

Addig is egyél egy almát vagy puffasztott rizst ha rádtör a cigi utáni vágy

de bírd ki azt két hetet

Két hét múlva már csak egyre jobb lesz a helyzet csak az a két hét a kritikus

2020. aug. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon sok puffasztott rizset eszek mivel szeretem is meg nekem az a chips helyettesítőm. Próbáltam már de 2 nap volt a max ameddig bírtam nélküle.
2020. aug. 4. 01:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Ki lehet bírni a két hetet, én 10 év dohányzást hagytam abba egyik napról a másikra

Két hetet szenvedtem majd elmúlt és idővel csak érezhetően egyre jobb lett ma meg már az is zavar ha mellettem fújják a füstöt

Ne chipset egyél mert azzal nem laksz jól.

Olyan dolgokat egyél amik telitik a gyomort így kevesebbet fogsz idegeskedni a cigaretta után

A chips az semmi, feloldódik a gyomorban 10 perc alatt és abszolút nem telít valami nehezebbet egyél ha cigizhetnéked támad

Csak két hét, azt ki lehet bírni

2020. aug. 4. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pedig az nem csak két hét. Jómagam több mint 60 napra (2 hónapig) tettem le. Külföldön melóztunk és eldöntöttem, hogy nem fogok eurot költeni ilyesmire, mivel itthon is elég sok mindenre kellett a pénz. Ahogy elfogyott az utolsó doboz, nem vettem többet és kész. Ahogy hazaértem, vissza is szoktam rá, olyan érzés volt, mintha soha le se szoktam volna. Feleségem majdnem 1 évre tette le szülés alatt, neki majdnem megvolt a 11 hónap füstmentesen. Szoptatás alatt aztán már rágyújtogatott, mára ő is teljesen visszaszokott. A dohányzás nem olyasmi, hogy 2 hét nélküle, aztán annyi volt, mert a függő csak arra fog gondolni, hogy eltelt 2 hét, ügyes voltam, jöhet a jutalom cigim. Vagy az első pillanattól kezdve úgy áll hozzá az ember, hogy nekem soha nem kell több az életben, vagy bukott ügy.
2020. aug. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én fokozatosan szoktam le 6 év után.

Napi 6-7 szálat szívtam.

Úgy csinaltam hogy 3 napig 6-7 helyett csak 5 szálat szívtam el egy nap.

Utána megint három napig 4 et egy nap.

Utána megint három napig 3 at. És miután el jutottam a napi nullához nem

cigizek már 2 éve.

Szóval próbáld fokozatosan csökkenteni az adagot.

2020. aug. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Több sikertelen kísérlet után végül én is fokozatosan hagytam el. Én nagyon-nagyon sokat cigiztem. Itthon család, szomszédok, barátok, párom, mindenki cigizett, melóban mindenki cigizett, úgy teltek a napok (hetek, hónapok, évek), hogy nem volt olyan szituáció, hogy ne füstölögjön egy cigi a kezemben. Egyik éppen hogy kialudt, már gyújtottuk meg a másikat. Itthon teraszon hamutálca, nappaliban hamutálca, ebédlőasztal közepén hamutálca, még a WC-ben is hamutálca. Az egész ház füstölgött, konkrétan egy füstfelhőben éltem le életem javarészét (Még fiatalkoromban is ez volt, nem csodálom hogy engem és a tesóimat is beszippantott lassacskán). Szóval, elég komoly problémáim lettek belőle, nagyon fájt mindenhol, nagyon csúnyán köhögtem, szorított a gégém, valahogyan muszáj volt letenni. Párommal el is költöztünk akkoriban, szóval ott volt a kihagyhatatlan lehetőség. Bár sem én, sem párom nem dohányozhattunk bent albérletben, de úgy szokatlanul sokat voltunk kint, kb többet kint, mint bent a cigi miatt. Ő egyáltalán nem is akart leszokni, én eldöntöttem, hogy egyedül is megcsinálom. Ugye volt pár sikertelen kísérletem, ahol egyik napról a másikra próbáltam letenni, de kb 2 napig sem bírtam soha, mindig megbotlottam, elegem lett... Így először azt a napi X szálat (30/40/50?!?) 1 hétig lecsökkentettem kerek 1 dobozra. Ez elég könnyen ment. Utána 2 hétig csak napi 15 szál. Az eleje itt még nehezebb volt, nem volt könnyű megszokni. Utána 1 hétig már csak 10 szál, azután 1 hétig 10 szál gyengébb (6mg-s 8 helyett), a 15-ről 10re redukálni meglepően könnyű volt, és már a 6-ossal is beértem. A nehéz akkor volt, mikor a 10-et 5-re kellett volna redukálni. Párszor azért nem bírtam ki, és lett belőle 6 vagy 7, de végül csak sikerült. Utolsó hétben meg már 5 alá mentem, felfogadtam hogy azután nem lesz több cigi. Tehát 8. hétben első napokban volt 4, hétvégére elkopott, lett 2-3. Amin még változtattam, hogy reggeli kávé melett mindig elhagytam 1 hónap után a cigit, így könnyebb volt elfogadni a hiányát, amikor végleg letettem. Na így, nem volt olyan nehéz. 2-3 napig elég könnyű volt, kb nem is éreztem, hogy cigi kéne, utána 1 hétig egy nagyon picit fura volt, és kb ennyi, azután nem is igazán jött rám semmilyen elvonási tünet (Mellesleg úgy, hogy a párom mai napig cigizik). Bár ehhez kellett, hogy 2 hónapig folyamatosan csökkentsem, és mindig figyeljek rá, keressek lassan más elfoglaltságot és tevékenységeket a cigiszüneteket helyett. De ha így csináljátok, ez könnyebb megoldás minden téren.
2020. aug. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!