Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Napi 1 doboz cigtől meg lehet...

Napi 1 doboz cigtől meg lehet halni 19 évesen?

Figyelt kérdés

Az a baj hogy szeretek cigizni, de 25 évesen legkésőbb szeretnék leszokni róla.

Ennyi idősen meg lehet halni a cigitől? Nincs semmien betegségem amúgy.


2020. aug. 19. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Meg, persze. Tök mindegy, mennyi idős vagy, ennyi cigit szívni öngyilkosság.

Azzal meg csak áltatod magad, hogy majd 25 évesen leszoksz. Miért pont akkor? Miért nem most? Mert az még messze van, ennyi. Igazából nem is akarsz leszokni.

2020. aug. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Na, Rizsa Laci beindult.
2020. aug. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hosszútávon meglehet.
2020. aug. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez pont nem ilyen egyszerű kérdés.

A lehetősége fél doboznál is fenn áll, de még két dobozzal sem biztos a halál.


Az viszont tény, hogy nem egy életbiztosítás, az egészségedet, meg a közérzetedet tönkrevágja... nah meg a teljesítményre sincs jó hatással, legyen az sport, vagy szex.

2020. aug. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, miért pont fiatalon kell rászokni? A nyugtatókkal, altatókkal is úgy vannak a háziorvosok, hogy a fiataloknak egyszerűen nem írnak ki, csak ha valami nagyon komoly baj van. 50 éveseknek meg azonnal mindent. Fiatalon az emberben van annyi lélek, álmodozás, erő, kitartás, hogy ilyen szerek nélkül is boldog legyen. Szerintem tartogasd öreg és kiégett korodra az egészségromboló tevékenységeket. Azok dohányoznak, kiknek kicsit mindegy is hogy meddig élnek. Ettől függetlenül például a nagyapám láncdohányos volt 18 éves korától kb 75 éves koráig. Aztán leszokott, és 86 évig élt.
2020. aug. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tehát 90%-ban a genetikán múlik a dolog, de ez egy olyan dolog, amit azért nem tesztelgetnék magamban.
2020. aug. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Néztem statisztikákat.pl. A tüdőrákos betegek több mint 90%a 40 év feletti. Ebben a korban még ritka, hogy komolyabb betegség kialakuljon,viszont nem lehetetlen. Könnyen lehet, hogy pont kivétel leszel/leszünk. Én napi 14-15 szálat szívok átlagban. Ez másfél éve tart. Amúgy én is 19 vagyok. Megjegyzés, én érzékelem, hogy nem tesz jót. Faradekonyabb vagyok amióta szívom. Reggel fáj gyakran a torkom, néha a mellkasam is. Nehezebben tanulok a fentebb említett lustaság miatt. A sport/biciklizés pedig azóta a halálom. Nehezen viselem. Én ezek miatt akarok leszokni/mérsékelni a napi adagot, nem azért, mert félek, hogy meghalok. A fentebbi okok miatt már bőven elég tenni valamit ez ellen. Persze lehet napi 3-4-5 szál még pont beleférne. Ez a 25 éves koromig leszokok ez vicces. XD Az még soká van, tehát még nem is akarsz leszokni egyáltalán. Erős függőség. Megértem, hogy nehéz. Próbáld meg minden nap mondjuk 1 szállal csökkenteni, akkor lehet egy 2 hét alatt sikerül megfelezni a bevitelt, ami nagy elorelepesnek számítana. Amúgy kérdésre válaszolva meghalhatsz igazából tőle, de inkább idősebb korodban lesz kihatasa a fiatalkori ciginek a légzőszervrendszeredre.
2020. aug. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Minél később akarod letenni, annál nehezebb lesz.
2020. aug. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!