Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nikotinos rágó okozhat ínygyul...

Nikotinos rágó okozhat ínygyulladást, fogfájást? ?

Figyelt kérdés

Kb 1 hónapja nem gyújtottam rá, azóta Nicorette rágót rágok, napi 4-5 öt.

Kb egy hete elkezdett fájni az egyik hátsó fogam, aztán mintha a fájdalom kiterjedt volna azon az oldalon a fenti rágó fogakra.

Jellemzően azon az oldalon szoktam rágni, ill hatni hagyni a nikotinos rágót.

Nem tudom eldönteni, hogy maguk a fogak fájnak, vagy az ínyem, pedig vigyázok a fogaimra, mind rendben van, fogselymezek, szájvizezezek rendszeresen, most mégsem múlik, mintha a rágó után térne vissza a fájdalom.

Valaki tapasztalt ilyet?



2020. aug. 23. 12:12
 1/3 anonim válasza:

Szia

Én is nicorette rágót rágok egy ideje, és én nem tapasztaltam semmi ilyet. Nem valószínű hogy attól van.

2020. aug. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen,ha túl sokat rágtál belőle.
2020. aug. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha Ön emésztőrendszeri zavarokra hajlamos, kezdetben a 4 mg nikotint tartalmazó rágógumi alkalmazása esetén enyhe emésztési panaszokat vagy gyomorégést tapasztalhat. Lassabb rágás és a 2 mg nikotint tartalmazó rágógumi - amennyiben szükséges gyakoribb - használata általában segít csökkenteni ezeket a tüneteket.



A dohányzás abbahagyásával összefüggő mellékhatások (nikotin megvonási tünetek)


A dohányzásról való leszokás alatt tapasztalt egyes nemkívánatos hatások megvonási tünetek is lehetnek, amelyeket a nikotin csökkent bevitele vált ki. Ezek a hatások a következők:


- ingerlékenység, agresszió, türelmetlenség vagy frusztráció,


- szorongás, nyugtalanság vagy koncentrációs nehézség,


- éjszakai felébredés vagy alvászavar,


- étvágynövekedés vagy testsúlynövekedés,


- levertség,


- dohányzási késztetés (vágyakozás),


- a szívverés lassulása,


- ínyvérzés,


- szédülés vagy szédelgés,


- köhögés, torokfájás, eldugult orr vagy orrfolyás.



Amennyiben az alábbi súlyos és ritka mellékhatások bármelyikét tapasztalja, hagyja abba a Nicorette freshfruit alkalmazását és haladéktalanul keressen fel egy orvost (az angioödéma jelei):


- duzzadt arc, nyelv vagy garat,


- nyelési nehézség,


- csalánkiütés és légzési nehézség.



Nagyon gyakori mellékhatások (ami 10 emberből legalább 1-nél jelentkezik):


- émelygés,


- fejfájás,


- köhögés, csuklás, torok irritációja.


NICORETTE Freshfruit gum 4 mg cukormentes gyógyszeres ...

unipatika.hu › termek › nicorette-freshfruit-gum-4-mg-...

fogfájás · torokfájás · menstruációs fájdalom · idegi eredetű fájdalom ... A Nicorette Freshfruit gum 4 mg gyógyszeres rágógumi a nikotin utáni sóvárgás és a megvonási ... A túl gyors rágás ingerelheti a torkot, gyomorégést, csuklást okozhat. ... A napi maximális adag 24 darab a 2 mg-os, illetve 15 db a 4 mg-os rágógumiból.

2020. aug. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!