Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Más dohányos is tapasztalja...

Más dohányos is tapasztalja ezeket a "tüneteket"?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 2 hétben nagyon sokat cigiztem.Átlagban napi 16-17 szálat naponta.Másfél éve cigizek,de most lehet érzem,hogy sok.Iszonyat fáradékony vagyok.Nappal,a melegben nehezemre esett a séta,és éreztem,hogy jobb lenne,ha leülnék.Rengeteget izzadok(bár ez sokaknál jelentkezik).Kicsit gyakrabban köhögök,bár az nem rendszeres.2 napig úgy be voltam rekedve,hogy alig tudtam beszélni,ebből mára jöttem ki.Érzem,hogy kevésbé vagyok energikus,mint régen,illetve alig eszek.Nem igazán van étvágyam.Fárasztó a táplálkozás.Futni meg alig tudok.Az nyilvánvaló,hogy ez a dohányzás miatt van,de kell szerintetek gondolni valami komolyabbra?Amúgy nyilván küzdök azért,hogy csökkenjen a napi adag?Más dohányzók is tapasztalják ezt?Akik napi 15 szál felett szívnak.19/F

2020. aug. 29. 20:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen én is mostanában tapasztalom ezt. Nyilván az lenne a legokosabb ha nem gyújtanék rá többet.


De szerintem ez a nagy napi hőingás is megterhelő , illetve nagy a pollen is. A légkondi sem túl egészséges.


No nem a dohányos társadalmat akarom ezzel menteni, hanem csak azt akartam ezzel mondani, hogy nem feltétlenül kell nagy dolgokra gondolnod.


Igyál sok sok vizet, vedd visszább a cigit, ha energiaitalozol azt hagyd abba, kávéval is óvatosan. Persze ha nem múlnak ezek a dolgok, egy labort megér.

2020. aug. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Szia! A kudzu gyökér tud segíteni a leszokáson. Olvass utána.
2020. aug. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a nikotin gátolja a c vitamin felszívódását, így nem csoda h satnya vagy
2020. aug. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Tedd le és helyre jön az egészséged.
2020. aug. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%
Ha egyből nem tudod letenni, próbálj kevesebbet füstölni és sportolj valamit.
2020. aug. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A cigarettában nikotin található, melynek igen erős a függőséget kialakító hatása. A nikotin tulajdonképpen egy erős drog, emiatt nagyon nehéz abbahagyni a dohányzást, mivel az elvonása ugyanúgy okoz tüneteket, mint a kábszerelvonás.

A nikotin a pszichés állapotot stimulálja, enyhíti a depressziót, csökkenti az izgatottságot, szorongásoldó hatású. Javítja a koncentrációs képességet, csökkenti az éhségérzetet.

2020. aug. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
18%

Nem valószínű, hogy a cigarettától van csak. Egy fiatal, erős szervezetnek másfél év, napi 15-17 szál cigarettát meg se szabadna éreznie. Magamról tudom, amikor fiatal voltam napi egy dobozt szívtam el, gond nélkül.

Valószínű, hogy gyengébb a szervezeted alapból is, így azt tanácsolom dobd el a cigarettát (én 31 éve nem dohányzom már) és sportolj sokat.

2020. szept. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én már 10 szálltól is így le voltam pukkanva. Mióta abbahagytam szerencsére elmúlt.
2020. szept. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
37%

"másfél év, napi 15-17 szál cigarettát meg se szabadna éreznie"

Ilyet se mostanában hallottam utoljára...

2020. szept. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"Nem valószínű, hogy a cigarettától van csak. Egy fiatal, erős szervezetnek másfél év, napi 15-17 szál cigarettát meg se szabadna éreznie. Magamról tudom, amikor fiatal voltam napi egy dobozt szívtam el, gond nélkül.


Valószínű, hogy gyengébb a szervezeted alapból is, így azt tanácsolom dobd el a cigarettát (én 31 éve nem dohányzom már) és sportolj sokat."


Nem hiszem,hogy gyengébb lenne,mint az átlagé.Sőt sokkal erősebb. Pl. évek óta nem voltam beteg.Sem lázas,sem náthás sem semmi egyéb.Szoktam sportolni.Kondizni.Elég jó eredménnyel.Gyorsan fejlődik az izomzatom.Szóval nem hiszem.Lehet ez tényleg sok,meg páran mondták,hogy napi 10-12től szúr a tüdejük.Szerencsére nálam ez pont nincs.Megjegyzem hőingás az tényleg lehet + hozzáteszem, hogy sok energiaitalt iszok.Napi 2-3,tehát 750 ml kB.Hell. Szerintem ez is hozzátesz. C-vitamindús ételeket is keveset eszek.:/ Változtatni kéne ezen.

2020. szept. 5. 01:15
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!