Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A szüleim a lakásban dohányozn...

A szüleim a lakásban dohányoznak, hogyan bizonyítsam, hogy már én is érzem a káros hatását?

Figyelt kérdés

A szüleim erős dohányosok, és 1 éve rászoktak a lakásban való cigizésre is. Többször említettem, hogy attól függetlenül hogy ők már nem is érzik a szagát, már az egész lakásban érezhető a füstszag, és nyomasztó, de nem érdekli őket a tény, mert 'ők szellőztetnek'. Arra gondoltam, hogy tüdőszűrőre kérek időpontot, hogy igazolja a negatív hatásait. De nem vagyok benne teljesen biztos, hogy milyen vizsgálat is tud valami átfogó képet adni az állapotról. Ha valaki tudja ilyenkor milyen vizsgálat a legjobb, megköszönném ha ezzel segítene.

19L



2020. okt. 28. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy ez érdekli őket, különben nem tennék. A tüdőszűrőn semmit nem fognak kimutatni. Ha zavar kénytelen leszel minél hamarabb elköltözni.
2020. okt. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Vegyel egy legtisztitot a szobadba, vagy vedd ra oket, hogy vegyenek egy nagyobb teljesitmenyut oda ahol dohanyoznak (de nem olyan olcso): [link]
2020. okt. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Hellmano ***** válasza:
74%

Az milyen igénytelenség már, aki nem elég, hogy dohányzik, de azt a lakásban teszi... és ezzel szándékosan károsítja az ott élő nem dohányosokat, aki nem mellesleg családtag. Amúgy az sem lenne jobb, ha kinn elszívná és bemenne egyből utána, hisz a ruhája a szája a keze bűzlik a dohányosnak a cigi után is. Persze ezt ők már nem érzik, de egy nem dohányos baromira megérzi ezt. Én eszméletlen gyűlölöm a dohányosokat és szerencsére olyan közegben mozgok, ahol senki nem dohányzik se a baráti társaságomból se a családomból se a párom családjából. Persze van közöttük volt dohányos baráti társaságból, de ők is letették már évekkel ezelőtt. Még annyi, ha az utcán megyek, inkább átmegyek a túl oldalra, ha előttem megy egy dohányos igaz morogva, de ott sem szívom a füstjét...


Tessék szép szóval megkérni őket, ha nem megy akkor meg nem tudsz mit tenni, ha egy szülő szándékosan akarja fertőzni a füsttel a gyerekét most arra mit mondjak? Rengeteg példát látok az utcánkban, ahol 2-3 éves gyerekeknek a fiatal szülei nagy dohányosok, egyszerűen a kisgyerek még választani se tud, kényszerből már így nő fel, hogy állandóan kapja a passzív dohány adagot. Én sok mindenre büszke vagyok, de arra is nagyon, hogy 41 évem alatt 2 slukk cigit szívtam 12-13 évesen és ennyi :) Le se tudtam tüdőzni, mondom mi ez a szar? És ennyi soha nem próbáltam meg mégegyszer és már nem is fogom!

2020. okt. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
A szüleim mindig is dohányoztak a lakásban. Szobában nem, de a konyhában igen, és rossz volt, ha egyszerre 2 cigaretta égett. Se öcsém, se én nem dohányzunk. Bőven sok, amit utcán, vonatállomáson, busz- és villamosmegállóban kell beszívni, pedig ott tilos. Mégis sokan szarnak rá. Mondván, neki ne mondják meg, hol és mit csinálhat.
2020. okt. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
A dohányzás évtizedek alatt tesz tönkre, ezt a tüdőszűrő nem mutatja ki. Sajnos ha önmaguktól nincsenek tekintettel rád. mindegy milyen papírt lobogtatsz. Nem dohányoztam soha, de sajnos én is szívtam a füstöt otthon, de 16 évesen elköltöztem otthonról.
2020. okt. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
A 2-eshez hasonloan en is azt ajanlom, ha anyagilag megengedheted magadnak, akkor vegyel egy legtisztitot. Megved a szennyezett levegotol legalabb a sajat szobadban, es pszihikailag is jobban erzed majd magad a tudattol hogy tiszta a levego. Es akkor egy nyugodtabb helyzetbol, lasan tudod gyozkodni a szuleidet hogy valtoztassanak a sajat erdekukben is.
2020. okt. 30. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
30%
Nem gondolnám, hogy miattad le fogják tenni a cigit, mert egy tüdőszűrő papírt lobogtatsz. A saját lakásukban meg úgy dohányoznak, ahogy akarnak, ha nem tetszik, költözz el. Mondom ezt úgy, hogy én is évekig szívtam a családtagok bagófüstjét a lakásban, mégsem morogtam soha érte egyikőjüknek sem.
2020. nov. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!