Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Köhögök feltehetőleg a cigitől...

Köhögök feltehetőleg a cigitől. Lehet tüdőrák?

Figyelt kérdés

Én hülye rászoktam a cigire 15 évesen. Azóta kb hozzám nőtt. Pár hónapja kezdtem el időnként köhögni naponta 2-3x erősebben. Csak a cigire tudok gondolni. Lehet hogy lett már valami bajom tőle? Még csak 24 éves vagyok de sajnos elég sokat cigizek, napi 1 dobozról lecsokkentettem 10-15 re már. Nagyon az életem része lett a cigizés sajnos.

Köhögés ebben az esetben bajt jelent?


2021. máj. 20. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Tüdőszűrésre érdemes menni. Ha lehet.
2021. máj. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is dohányzom és köhögök. Nincs tüdőrákom. Menj el tüdőszűrőre. Itt senki nem fogja tudni megmondani pontosan.
2021. máj. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül rák (bár nincs kizárva) de az a sok cucc ami lerakódik, az csinál ilyet.


De a veszély attól még fennáll.

2021. máj. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
9 ev alatt nem hiszem! De jobb ha megnezeted es leteszed vagy meg lejjebb csokkented a cigizest! Napi 15 szal azert nem keves...
2021. máj. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, de én inkább krónikus hörghurutra tippelnék, az eltelt idő és az elszívott mennyiség alapján.

De az is lehet, hogy Covidos voltál, és az rontott valamit odabent.

Én elsősorban nem tüdőszűrésre mennék, az a TBC kimutatására szolgál, csak mellékesen vesznek észre mást is, hanem inkább a tüdőgondozóba rendes szakorvosi vizsgálatra, akkor rendes, normális mellkasröntgent csinálnak, és ha úgy látja, tovább küld más képalkotó vizsgálatra (pl. MRI).

2021. máj. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
"csak" 24 éves vagy, de majd 10 éve cigizel. gratula
2021. máj. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
32%
Nem biztos.
2021. máj. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!