Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Napi 3 szál cigi nagyon káros?

Napi 3 szál cigi nagyon káros?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy káros 7 éve cigizek ennyit többet nem szoktam. Stresszes életem miatt szoktam rá, nem menőzésből. Próbáltam leszokni , de nem tudok olyan jó érzés kimenni arra a 3 cigire mindig ugyan azokban az órákban megyek ki nagyon boldoggá tesz. Volt , hogy nem dohanyoztam 4-5 napig végig szomorú voltam , nem tudtam semminek örülni, az öröm hiányzott nem is a nikotin. Gondolkodom , hogy áttétek e-cigire , mert őszintén leszokni nem akarok erről a pár szállról.

2021. jún. 4. 14:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
37%

Cigisek szerint meg a terhes anyuka is elszivhat egy doboz cigit es az olyan mintha nem is cigizne. (igen volt ilyen felhasznalo aki ezt allitotta, es ha csak ennyi lenne a baj. Fel is lett szavazva az illeto)


Nem cigis szerint eleg karos.

2021. jún. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
12%
*terhes anyuka is elszivhat naponta egy doboz cigit
2021. jún. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
😂😂😂😂 azért nem
2021. jún. 4. 14:49
 4/22 anonim ***** válasza:
79%

Igen, mindenhogyan káros a cigi.


Miért nem találtál más örömforrást és stresszlevezetést? Lehet menni futni, sportolni, meditálni..mindenre van megoldás. A cigivel csak a lusták élnek.


És olyan nincs, hogy nem tudnál leszokni róla, legfeljebb csak akartgyenge vagy. Minden fejben dől el. Ha valamit el akarsz érni, azért tenni is kell.

2021. jún. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
73%
#1 azért ez nem így van, az, hogy itt a többség az idióta az más. Én is cigizek, mégsem mondom arra a példára azt hogy normális. Szóval azért nagyon sokan akik cigiznek nem így látják
2021. jún. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Szoktam sportolni. Attól még valaki dohányzik nem lusta!
2021. jún. 4. 14:52
 7/22 anonim ***** válasza:
24%

4


Az a baj, hogy sokan meggondolas nelkul osztonosen kezdik el, majd folytatjak.


1, szulok is cigiznek - ez eleg nagy baj, de ha rendesen megnevelik a gyereket hogy ne cigizzen akkor talan el lehet erni valamit


2, Baratok, haverok mind cigiznek, muszaj beilleszkedni, mert akkor "luzer" lesz a fiatal


3, Valamilyen mas okbol menonek, jonak gondolja, hogy elkezdje


4, Mar regota cigizik es akkor mar valoban nehez letenni, mindennapossa valt, ahogy irtad a stresszt ezzel vezeti le, stb...


Szoval ez egy picit szerencsejatek, hogy a gyerek milyen tarsasagba kerul.

2021. jún. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
40%

#7


1. apukám cigizik, én még ki se próbáltam (30N)

2. ha a szülőktől jó nevelést kap a gyerek, akkor nem lesz befolyásolható és simán tud nemet mondani. Ha jó a szülő-gyerek kapcsolat és kíváncsi a cigire, akkor otthon elbeszélget erről a szülőkkel és kipróbálja. A szülő elmagyarázza, hogy miért káros a dohányzás. Sőt, akkor keressen olyan társaságot, ahol elfogadják olyannak, amilyen. Inkább a magány, mint a rossz társaság.

3. Az már régen rossz, ha valaki menőnek tartja a cigizést, ott már komoly lelki problémák is felmerülnek és szeretethiány is előlép.

4. Ha viszont fejben eldönti, hogy ő le szeretné tenni, akkor azért mindent meg is fog tenni. Minden csak döntés kérdése.

2021. jún. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

8


Ahogy irtam, szerencsejatek egy resze.

2021. jún. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%

#4, nem mindenki azért cigizik, hogy a stresszt levezesse.

#5, egyetértek.

#7, van olyan is, hogy valaki belülről érez késztetést arra, hogy cigizzen, nem a külső emberek véleménye miatt (ezek az emberek sokszor el is rejtik mások elől, csak ők maguk tudjanak róla) mint például én.:D Havonta 1x cigizem csak:) ellenben én nem tudok és nem is akarok rászokni, hiszen már gyerekkoromban is éreztem, mindig is vágytam rá hogy cigizzek, nagyon sokáig visszafogtam magam, most pedig a lehető legkisebb mennyiségben "engedtem a csábításnak".


Kérdező, nyugodtan térj át az e-cigire, SOKKAL kevésbé káros, ugyan nem azt az élményt adja mint az analóg cigi, mindenképpen más lesz az élmény (és nem feltétlenül rosszabb!), kísérletezni kell, én hiszem hogy mindenki megtalálhatja a neki tetsző e-cigit. Lehet hogy ehhez ki kell próbálni akár 10 féle ízt, illetve készüléket, de megéri a végén. Bár ilyen "kis" mennyiségű ciginél nem feltétlen pénztárca barátabb (könnyen el lehet szívogatni a liquidet, mivel szinte bárhol előkaphatod és beleszívhatsz), de a tüdőd mindenképpen meg fogja köszönni ezt neked. Ha nem hiányzik a nikotin maga, hanem inkább az élmény, akkor nikotinmentesen használva is teljesen jól megleszel.

2021. jún. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!