Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért cigarettàzol? Mi az oka?

Miért cigarettàzol? Mi az oka?

Figyelt kérdés

Azért tettel fel a kérdèst,mert annyi de annyi embert làtok cigizni az utcàkon,hogy eszem megàll.


Baràtaim körében senki nem cigizik,így őket nem tudom megkérdezni miért teszik?


Idegenekhez meg nem mehetek oda :D



Köszi annak,aki vàlaszol.


2021. jún. 18. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Szeretem ahogyan a régi filmekben megjelenítik a dohányzást és mikor rágyújtok egy blázra, noir detektívnek képzelem magam a dohányfüstös irodájában aki rágódik egy hosszú ideje elnyúlt ügyön.
2021. jún. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

16 éves vagyok, sajnos már 7 éve cigizek.

Azért kezdtem el mert egyszer a suli mosdójában megkínált egy végzős diák( össze volt vonva a középsuli az általánossal). Én meg hülye voltam és elfogadtam tőle a cigit....

Aztán mindennap adott, 13 éves koromra már annyira függő lettem, hogy rá eszméltem, le kéne szoknom, de már nem sikerült... túl régóta cigiztem én már akkor is ahhoz, hogy leszokjak. Minden évben január 1. étől elhatároztam, hogy leteszem azt a szart... De sose sikerült. Az a baj, hogy szeretek cigizni annak ellenére, hogy tudom, hogy káros, előbb halok meg 20 évvel így ha dohányzok, de nekem ez maradt már csak mint örömm forrás, ha lehet így nevezni. Már nem azért szívom mint az elején mert menő, meg hu de boldoggá tesz, hanem mert már sajnos a cigi irányít engem és megláncol, nem engedi, hogy mást csináljak muszáj rágyújtanom.



Amugy sajna napi 1 doboz elmegy, de csökkenteni szeretném 5 szállra, mert az nem olyan mérgező de azt se ajánlanám, azt az 5 szálat senkinek hogy szívja, mert tudom az is rettentő káros.


A legjobb cigi amugy amit nem szív el az ember.


A mai fejemmel már nem fogadnám el attól a gyerektől akkor a mosdóba a cigit de sajnos így jártam....


De le fogom tenni, amint lesz hozzá elég erőm.

2021. jún. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Van aki szertartás miatt, van aki pótcselekvés miatt, van aki a társaság miatt.
2021. jún. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert nagyon élvezem. Ennyi.
2021. jún. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2. Ilyet én is ismertem aki kb 6-7 éves kora óta szívta.

40 évesen olyan volt mint egy rozoga 85 éves beteg ember.

Hát az 50-et nem érte meg .

De én is szívtam fiatalként olyan hülye sztereótipiák miatt mint a filmsztárok és ott körülöttem mindenki bagózott és állandóan csesztettek hogy mi van, nem mersz rágyüjtani, nelégy már ilyen málé szájú stb.

Rá is szoktam én is aztán már amikor 2 dobozzal elrántottam egy nap, akkor már majd megölt. Csak vettem erőt magamon és letettem.

De könnyebb volt abba hagyni mint gondoltam volna.

2021. jún. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert a magyar állam rászokatott. Annak idején amikor teljes oldalon reklámozták a szofit és társait nem volt nehéz nem kipróbálni és sajnos nem tudtam hogy néhány doboz már erős függőséget tud okozni.

Természetesen ma már nem tenném, sajnálnám rá azt a pénzt is.

2021. júl. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!