Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Fű hatása valakire még ilyen?

Fű hatása valakire még ilyen?

Figyelt kérdés

[link]


"Miután 5 hónap és 20 nap telt el anélkül, hogy szívtam volna, már elég biztosnak éreztem magam ahhoz, hogy megnézzem mi is tartott fogva éveken keresztül. Egy barátommal elszívtam egy cigit. Rá kellett jönnöm, hogy ami eddig a mindennapjaim része volt, az egy dolgot ad, mégpedig azt, hogy el tudj zárkózni a külvilágtól, hogy leszűkítsd az érzékelésed. Az egész helyett csak részleteiben tudd szemlélni a körülötted lévő világot. "


Bár én legfeljebb 20 alkalommal ha szívtam összesen, a legutóbbi is már 2 éve volt talán, de ennek a teljes ellentétét tapasztaltam. Úgy éreztem kinyílik a világ, az érzékelésem felpörög és a gondolataim is, rég elfeledettnek hitt emlékeim jutottak eszembe. Pont, hogy "józanul" vagyok magamba fordulva és csak részleteiben látom általában a világot, úgy meg elég keserves.


2021. júl. 14. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Bár ilyeneket éreztem volna szívás után. Nekem teljesen olyan, mintha migrénem lenne. Csak látástér kimaradás nélkül. A barátaim szerint ez menő. Szerintem szar. A piját sem bírom. Nehéz az élet józanon.
2021. júl. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hogy hogyan hat rad eppen, az nagyban fugg az adott lelkiallapotodtol. Nekem volt mar mindkettore pelda.
2021. júl. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A fű nagyon máshogy hat mindenkire. Én is sok straint kipróbáltam(bár mind sativa volt, indicát sosem próbáltam), mindtől enyhén paranoid lettem. Nekem nagyon nem esett jól. Én a környezetem alapján azt tudom mondani, a fű lezülleszti az embert. Elveszti az érdeklődését a világ iránt. A gyógyszerként való használatát támogatom(csakis vényre). A rekreációs használat szerintem több veszélyt jelentene, mint hasznot. A fű is addig jó, mint az alkohol. Maradjon meg ritka alkalmakra, a napi használat többet árt, mint használ.
2021. júl. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én sem szívtam már több éve és kíváncsivá tettél most hogyan érzékelném a hatását. Előtte, én komolyabban füveztem és nálam általában úgy nyilvánult meg a hatása hogy minden letisztult, lecsendesedett egyfajta Aum állapotot éreztem. Volt olyan hogy a munkámmal kapcsolatban 3 napja agyaltunk egy problémán, és füvezés után kb. 10mp alatt meglett a megoldás. Az a gond hogy nagyon kevés ember tudja tartani a mértékletességet, ami max. 2-3 hetente 1x betépést jeletene. Az szerintem még akár gyógyíthat is. De a napi szintű füvezés, határozottan káros minden szinten.
2021. júl. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, amit te éreztél az akkor van ha nagyon ritkán szív valaki. De aki rendszeresen akár napi szinten nyomatja, már nem érzi ezt. Hasonlattal élve, ott már a fű szívja az embert és nem fordítva. Egyébként, függ a fajtától is. Limonene, terpinolene, pinene, myrcene, caryophyllene és egyéb terpének aránya határozza meg milyen hatása lesz.
2021. júl. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Így van, napi szinten való ivászat és betépés sem normális, másfajta függőséget, de okozhat bárkinél. A legutóbbi biztos, hogy sativa volt. Hárman szívtunk el egy cigit, én órákon át pörögtem, de érdekes mód a többiek annyira nem, inkább az a tipikus beállás volt megfigyelhető rajtuk. Nekem azt mondták olyan voltam, mintha ekiztem volna. :D Másnap annyit éreztem, hogy nagyon elfáradtam fejben. Ilyen tripek még heti szinten is sokak lennének nekem, de nagyon jó volt.
2021. júl. 14. 21:32
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én fokozatosan szoktam le a napi szintű füvezésről(hollandiában éltem) és havi 1x-nél éreztem hogy az már nagyjából tartható lett volna anélkül, hogy negatívan hatna az életemre. De mivel én ezt nem tudtam tartani, inkább teljesen leálltam. 4-es
2021. júl. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!