Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért van az, hogy a dohányzó...

Miért van az, hogy a dohányzó emberek általában magabiztosak?

Figyelt kérdés

2021. aug. 14. 19:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
19 éves korom óta dohányzók nem lettem magabiztosabb :D max neked tűnnek annak...
2021. aug. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Azt hiszik a cigaretáttól menőbbek,felnőttebbnek érzik magukat.mert a filmekbe aki cigizik az menő.
2021. aug. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Azért mert te annak hiszed őket, de nem azok.
2021. aug. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A magabiztosság független mindenféle szertől, kiállás kérdése. Nem tudom hány éves vagy, de ha középiskolában gondolsz a dohányos osztálytársaidra, ők sem a cigaretta miatt lettek magabiztosabbak, hanem mert a személyiségük ilyenné vált. Én is középiskolában lettem magabiztosabb, ezek azok az évek, amikor az ember kezét szinte teljesen elengedi a szülő, ezért itt igazán tud fejlődni, anélkül, hogy anyuci/apuci kísérné mindenhova. Természetesen én is dohányzom, de már jóval előtte lettem magabiztos, minthogy elkezdtem volna.
2021. aug. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%

Nem maga biztosak, csak abban hogy dohányoznak.

Ebből nem engednek, mert nem tudnak engedni.

2021. aug. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
19%

Mert alapból jobbak mint a nemdohányzók, mert több mindenen mentek keresztül és jobban meg tud oldani egy problémát egy dohányzó mint egy nemdohányzó, mert többet tapasztalt már az életben. Ez tapasztalat nálam. Azt tapasztaltam ha egy dohányostól kértem segítséget vagy valamit mindig megvédett meg segített, de ezek a lúzer (ezért bocs) füstmentesek még a kissújukat se nagyon mozgatják ha segítségre van szügség meg ilyenek.


Szóval a dohányzás jobb személyiséget ad az adott embernek, sokkal barátságosabbak, elfogadóbbak és megértőbbek, érzelmesebbek és jobban tudnak szeretni a dohányosok, és mellette rendkívűl okos, ügyes, menő belevaló emberek!!!

2021. aug. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Dbenő válasza:
85%
Mert a " cigiszünetben" van idő gondolkodni. Megfigyelted-e, hogy a cigis, ha probléma van, rágyujt, és belebámul a semmibe. Nos akkor töri az agyát a megoldáson
2021. aug. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Sose gondoltam, hogy magabiztosabbak vagy jobbak, vagy rosszabbak.

De ma láttam egy pasit, aki nagyon dögösen fújta ki a füstöt. 😉 Azon elgondolkodtam 😂

2021. aug. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
6-os! Még hogy alapból jobbak mint a nemdohányzók?! Ezt meg honnan veszed?! Hát akkor tudd meg: undorítóak, semmibe veszik a másikat, csak a dohányosokkal barátkoznak, képesek kisgyerekek orra alá fújni a füstöt, minden tiltott helyen "csakazértis" rágyújtanak, ha szépen szólsz, elküldenek a halál ...ára, még ő van megsértve, ha megkérem a buszmegállóban, hogy a terhes nő mellett ne fújja a füstöt, mire a válasza, hogy foglalkozzak magammal és szálljak fel stb. stb. A dohányosoknak csak a bagó létezik. Semmi másra nem gondolnak. Bagó nélkül nincs szex, nincs evés, nincs wc-zés, nincs munka, nincs szórakozás. Az pedig, amit írtál, hogy több mindent tapasztaltak meg, az hülyeség. Semmi köze az életed alakulásának, hogy mennyi rossz vagy jó dolgon mész át, ehhez. Ha fiatalon meghaltak a szüleid, ha veszteségek értek, ha tönkrement a karriered, az akkor is előfordulhat, ha nem dohányzol. A dohányosok gyengék. Akaratgyengék, pont ők azok, akik cigi nélkül semmit nem tudnak megoldani és ezért irigylik a nemdohányzókat, mert ők nem költenek el évi kétmilliót vagy többet cigire, nem feketék a fogaik, nem büdösek mint az állat és föl tudnak menni még 70 évesen is a lépcsőn, míg a bagós 30 éves munkatársam a 2. emeleten már zihál, liheg és megáll, mert nem bírja. Na, ez a napi két doboz cigi. Amit írtál, hogy a dohányosok barátságosak, hát az csak addig van, amíg megkapja a nikotinadagját. De ha nem gyújthat rá, akkor hisztizik, megsérti a kollégáit/barátait, nem tud feloldódni a társaságban, veszekedik mindenkivel és nem érdekli, hogy ezek az elvonási tünetek azért vannak, mert a megszokott időben most nem mehet le bagózni és sajnos dolgozni is kell. Ennyit a jóindulatú, sokat tapasztalt, segítőkész és szuper-egyéniségű, magabiztos dohányosok bandájáról!
2021. aug. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

#9 Egy kifejezetten undorító általánosítást fogalmaztál meg, pontokba szedem, szerintem miben nincs igazad, van nincs teljesen igazad.


1. Bánt, hogy dohányos csak dohányossal barátkozik(egyébként személyes tapasztalatom azt mutatja, hogy egyszerűen csak hamarabb barátkozik két dohányos.)? Tudod, ez azért van, mert a legtöbb nemdohányzó kinézi őket a társadalomból, és mint számkivetettek (továbbá annak okán, hogy a dohányzás társas tevékenység) hamarabb állnak szóba egymással, továbbá bármilyen tevékenység összehozza az embert (kutya sétaltatás, alkohol, cigaretta)


2. A mások melletti dohányzást egy pontba szedném a csikk eldobásával is, amit ha jól láttam nem említettél meg, viszont probléma. Szerintem alapvető emberi etikát kéne tanulni, a dohányos ne fújja a füstöt a nemdohányos képébe, a nemdohányos meg ne pampogjon feleslegesen. A csikkek eldobása viszont undorító, főleg ha ott van egy kuka a közelben.


3. Hagyjuk ezt az irigylik témát, valamint akadjunk le arról, hogy ismert vagy ismeretlen ember mennyit költ cigarettára, alkoholra, drogra, bármire, mivel semmi közünk hozzá. Én se járom árgus szemmel az üzleteket és nézem meg, hogy ki vásárol 4 sörnél többet, tudod miért? Mert semmi közöm hozzá.


4. Kinézetek, lépcsőzés eltér a gének függvényében, van olyan dohányos akiről meg nem mondod, hogy napi 2 doboz cigarettát szív el, mint pl jómagam, simán felmegyek a 4. emeletre megállás nélkül, pedig már 30 éve dohányzom. Ellenben van olyan nem dohányos akire meg simán azt hinnéd, hogy dohányzik, fekete sorvadó fogai vannak, büdösek stb. Arról meg annyit, hogy ki tud és ki nem tud felmenni a lépcsőn, nekem van egy ismerősöm aki életében egy szál cigarettát sem szívott el, mégsem tudott felmenni a lépcsőn zihálás nélkül.


5. Nem minden ember kezeli a nikotin hiányát hisztivel, bunkósággal és egyéb általad felsoroltakkal. Megint csak magammal fogok példálózni, kibírok akár 2 hetet is, anélkül, hogy rágyújtanék.


A kommentem záró részét is egy fokkal értelmesebben fogom megfogalmazni nálad. Ezekkel a tényekkel sem a dohányosok mellett, sem ellen nem álltam ki, vagy védtem be őket. A saját tapasztalataimat sorakoztattam fel, és elismétlem 30 éve dohányzom, nem mondom, hogy a dohányzás jó, de ha az ember edz mellette akkor nem nagyon fog negatív hatásokat tapasztalni. Tehát a tanulság, dohányosról és nemdohányzóról nem lehet ilyen nagy általánosságú tényeket levonni, minden attól függ, hogy milyen a személyisége az adott illetőnek. Kérve kérek mindenkit, hogy fogadja el a másikat olyannak amilyen, ha már egyszer erről szól az egész 21. század.

2021. aug. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!