Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohanyzastol rongalothatnak...

A dohanyzastol rongalothatnak a hangszalak?

Figyelt kérdés
Marmint...jovo szeptemberrel kovetkezo evbe enekelni szeretnek tanulni...Ez nagyban befolyasolhatja...az eneki palyafutasomat....Semmi masert nem mondanak le rola csak e vegett mert nekem az zene a mindenem...Szal..de sok sztar is cigizik sot valaki meg drogozik is es megis ...a hangjuk nem valtozik...de hallottam ellenvelemenyeket is...vagy csak azert mondjak nekem h a hangszalaknak art es tonkre teheti a hangom h beijedjek es ne csinaljam???? Legyszyves az oszintet...
2010. aug. 31. 04:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizony!Rekettesebb lesz.....de tényleg rengeteg sikeres énekes/~nő dohányzik.Pl.ott van Oláh Ibolya-ő is cigizik ezer éve és lám milyen sikeres lett,és véleményem szerint nagyon jó hangja van.

A dohányzás mindennek árt,nem csak a hangszálaknak.Gondolom azért mondták felhozva az éneklést,hogy hátha eltántorít valami.Tényleg nem jó dolog,én 8 évig dohányoztam,volt h napi 2 doboz is elment.Majd egyik napról a másikra le tudtam tenni...mondjuk volt motivációm(kisbaba).De ezt csak mit jó tanácsot mondtam el,végül úgyis rajtad áll a dolog.

2010. aug. 31. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazabol nem vagyok dohanyos...csak egyszer kiprobaltam....azota se szivtam bele..nem erdekel nem vonz...csak felszedtem egy par kilot es ugy gondoltam h hatha segit ...de persze aztan eldobnam...most hihetetlennek tunik de en lebirnerk rola mondani ha mar egyszer kaja raszoknek...Mert qurvara nem vonz...Neha 1 honapban ha elmegy 2 szal...
2010. aug. 31. 05:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy árt a hangszálaknak is. Az egyik barátnőmnek ettől alakultak ki csomók rajta. De ami talán még fontosabb, hogyha tényleg jól szeretnél énekelni, ahhoz elengedhetetlen a megfelelő légzés. Viszont a dohányzás annyira árt a tüdőnek már kis dózisban is, hogy visszafordíthatatlan károkat okoz, így lehetetlenné téve a helyes légzést (egyszerűen idő előtt elfogy a levegő). Szerencsés vagy, mert még kis dózisban csinálod, úgyhogy inkább egyáltalán ne csináld. Csak árt mind az egészségednek, mind a pénztárcádnak.
2010. aug. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hat akkor bye bye fogyas xd..udv enekles ;D:DD:
2010. aug. 31. 09:40
 5/7 anonim válasza:
89%
én éneklek... és hát elkezdtem dohányozni és fogytam 6 kilót. de de lekéne tennem mert már érzem h éneklés közben elfogy a levegőm... ne szokj rá..ink. énekelj... énis már letettem:) vagyis próbálom:/
2010. aug. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Phoney ***** válasza:
100%

Popzenei énekesnek sokszor mindegy, mivel ha úgy tetszik, sok popénekes a hanghibáitól egyedi és népszerű, és nem feltétlenül énekel megerőltető dalokat.


Nem enni dohányzás nélkül is tudsz (mivel az nem fogyaszt, csak csökkenti az étvágyat), de ha muszáj, a fogkrémevés (kis adag!) kevésbé káros és az is hatásos:P


Komolyabb éneklés mellé általában probléma a cigi.

2010. szept. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Jó tudom, hogy már késett a válasz, de: én klasszikus énekre jártam 15 éves koromtól és, ha az esetékes énekóra előtt három nappal is szívtam el egy szál cigit, hallotta a tanár. Aztán abbahagytam az éneklést a mutálásra hivatkozva. Szépen beállt a szoprán hangom és elkezdtem cigizni rendesen. Most újra járok énekre és jééé: mélyült a hangom :(. És már nem is olyan kristálytiszta, mint volt. Jó mondjuk ez annak is köszönhető szerintem, hogy idősebb lettem, de a cigi is sokban befolyásolta a mélyülést.
2012. febr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!