Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Azokban a társasházakban,...

Azokban a társasházakban, ahol tilos a dohányzás az erkélyen, hogyan érték ezt el? Lakóközösségi szavazással?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy sok helyen van így, de hogy érték el, valakinek van erről információja?
2021. szept. 12. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos, de az tűnik logikusnak, amit írsz. Beszélni kell a közös képviselővel, vagy a társasház kezelőjével, hogy vegyék a napirendi pontok közé a következő közgyűlésen. De előtte nem árt, ha összefog több lakó, mert ott a többségi szavazat fog dönteni.

Amúgy pedig pont annyira lesz hatékony az esetleges tiltás, mintha személyesen szólnál a szomszédnak, hogy zavar a füst. Mert ugyanúgy az erkélyen fog cigizni, sőt.

Egy ismerősöm most költözött egy panel 10. emeletére és a mellettük lévő erkélyről jön a cigifüst. Kíváncsi vagyok mások mit írnak.

2021. szept. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%

Én mondjuk ha dohányoznék (már 3 éve nem dohányzom) konkrétan lesz*rnám a rendeletet, langyos nyári reggelen igenis kiállnék a balkonra, kávé, cigi, nézni a napfelkeltét, és közben a kávé és cigi miatt hatalmasakat, hosszúakat finganék. Mert ugye fingani szabad. :)

(egyébként a korábbi albiban ez konkrétan így történt meg. Alsógatyában, kávéval kiálltam cigizni, és jöttek az üvöltő szelek...)

2021. szept. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Számomra ez az egész fura, milyen boldog élete lehet annak akinek ez a legnagyobb gondja. Másik részről értem a felháborodás tárgyát, de mint ahogy az alkoholista Pista bácsinak - aki egy mámorosan eltöltött este után hazaérvén még nekiáll önfeledten énekelni - sem lehet mondani, hogy ne igyon, úgy szerintem Rózsi néninek se lehet azt mondani, hogy ne dohányozzék. Elvégre is, mind Pista bácsinak, mind Rózsi néninek sajátja a lakás, ily módon azt csinál benne amit akar, jelezni lehet, hogy zavar, de ezen kívül már rá van bízva.
2021. szept. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%
Ahol tiltva van, ott az épület közösen használt részein van tiltva a cigi pl lépcsőházban, közös tárolóban. Hozzáteszem nagyon helyesen. Azt pedig, hogy a birtokomban lévő lakásban mikor és hol dohányzok, nem tilthatja meg senki, semmilyen jogszabály nem mondja ki, hogy a saját erkélyemen nem dohányozhatok. Ha lenne ilyen, már rég feljelentettek volna, tekintve hogy milyen jelentgetős világban élünk.
2021. szept. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!