Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A párom sokat dohányzik? Hogy...

A párom sokat dohányzik? Hogy tudnék segíteni hogy leszokjon vagy csökkentse?

Figyelt kérdés

A párom (N/42) szerintem sokat dohányzik, amióta csak ismerem. Átlag napi 1 doboz, ez úgy hogy reggel neki kezd és másnap délután már kell a következő. Több okból is zavar, a nyilvánvaló hogy féltem az egészségét. Plusz születésétől kb. 50%-os csak a tüdeje. A másik hogy anyagilag is kicsit sok.

Tavaly év elején sikerült leszoknia. Nem mert, akart fogamzásgátlóval együtt dohányzani. Sajnos pár hónapra rá műtétje volt és emiatt kiesett a gyógyszer szedése, de annak ellenére nem szokott vissza. De egy éve mikor túladott a házán és jött hogy saját lakást vesz, meg a költözködés és az egész hosszadalmas menet végett azt mondta muszáj rágyújtania, mert nem bírja másképp. Ezt megértem. De sajnos hiába rendeződött a helyzet, nem vette lejjebb vagy akár hagyta abba.

Tudom, passzív dohányosként nem érthettem! De nem hiszem el, hogy ennyire nikotin függő legyen valaki. Egyszerűen hisztérikus rohamot kap, ha nincs egy szál cigije se.



2021. okt. 5. 13:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

Hát én egy ilyen p...t otthagynék.

Mondjuk össze se jöttem volna vele.

Már ő is beteg...jó lesz fogyatékos gyerekeket nevelni? Vagy fizetni utánuk a gyerektartást?

Menekülj, amíg lehet. Álljon össze egy másik gyárkéménnyel.

2021. okt. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor tudsz neki segíteni, ha ő leakar szokni vagy csökkenteni. Addig amíg benne nincs meg a szándék nem tehetsz semmit.
2021. okt. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem tudsz semmit csinálni, ezt magában kell lerendezni. Illetve ha ezt nem tudod tolerálni, akkor le is léphetsz. Én például nem tudnám végignézni, ahogy saját magát mérgezi az, akit szeretek. És majd 50-60 évesen meg ápolhatom jó esetben, rossz esetben meg el is vesztem.


De ez csak az én véleményem.

2021. okt. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3: pontos így látom én is és ettől félek. Egyszerűen felőröl lelki szempontból. Meg abból is hogy azzal is osztanom-szoroznom kell hónapról-hónapra hogy legyen meg neki az aktuális dohányadag.

A lánya is győzködi (még előző kapcsolatából), de hiába. Mindig azt mondja hogy ő nem iszik mint az anyja, így csak magát teszi tönkre, másokat nem.

2021. okt. 5. 17:54
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem csak magát teszi tönkre hanem a környezetét is.

Mindenki szívja azt a büdös füstöt és minden átveszi, még a falak is a dohányfüst szagot.

Ráadásul annyival minedenre kevesebb jut, ami 40000 ft kb havonta.

De ez jóval több mert én is bagóztam sokáig és nem volt olyan hét hogy egy pólót ki ne égettem volna, csak ráesett a parázs.

Aztán egy öngyujtó meg a fene tudja , de mindíg megy a pénz.

Addig mi se tudtunk elmenni soha kirándulni most meg szinte havonta egy egy rövidebb kikapcsolódás.

De mint irják ha ő maga nem akarja akkor nem fog leszokni.

Ellenben annyit hazudik mellette hogy borzasztó.

Hidd el magamtól tudom hogy lesz amikor reggelente majd megfullad és eszméletlenül fog köhögni és szakad neki fel a slejm, amit kikell köpni.

SZörnyű gusztustalan.

2021. okt. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha nem tudja torelálni magát, és zavar, akkor lépj.
2021. okt. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mit léphetek? Arra számítottam pár aktív dohányos "érteti" meg velem a dolgot. Mert passzív dohányosként pont így gondolom, de ezzel nem sokra megyek.
2021. okt. 12. 06:26
 8/12 anonim ***** válasza:

Én, dohányosként írtam a 2. választ. Te segíteni akarsz neki, de nincs miben segíteni az a probléma. Ha ő akar leszokni abban tudnál leszokni, de mivel ő nem akar így nincs miben segíteni.


Ha azt mondod elhagyod hát... szerintem akkor sem fog leszokni.


,,A párom (N/42) szerintem sokat dohányzik, amióta csak ismerem" --- vagyis úgy ismerted meg, hogy már dohányzik, szerintem azt fogja mondani eddig elfogadtad így akkor most miért nem? Mi változott meg?


Az nyilván tudja, hogy egészségtelen , büdös, ez ilyen szempontból nem érv, ettől nem fog leszokni.


Ehhez tényleg az kell, hogy a párodban legyen meg a szándék.

2021. okt. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kár, hogy nem lehet küldés után javítani. Bocsi.


Ha ő akar leszokni abban tudnál leszokni*, de mivel ő nem akar....


*segíteni

2021. okt. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

",,A párom (N/42) szerintem sokat dohányzik, amióta csak ismerem" --- vagyis úgy ismerted meg, hogy már dohányzik, szerintem azt fogja mondani eddig elfogadtad így akkor most miért nem? Mi változott meg?"


Megváltozni két-három konkrét dolog változott.


1. tudom hogy majd egy évig képes volt dohányzás nélkül élni és tényleg nem szenvedett tőle és mert tudja hogy káros, de azzal nem értek egyet hogy ezzel csak magának árt, mert nekem és a lányának végig kell nézni ha(!) később az egészségére menne!


2. mióta albérletbe, majd saját lakásba költöztünk én kezelem a reszit és pokoli fejfájást okoz hogy mindent úgy rendezzek hogy minden napra jusson dohányra is, meg persze még másra is


3. az új lakásba az erkélyen dohányzik, aminek nem szigetel jól (még régi fa kivitel) így a fél lakáson tisztán érezni (legalábbis én) ha dohányzik


+1: a 3-as pont miatt a magam egészségét is féltem, mint passzív dohányos

2021. okt. 13. 08:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!