Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mitől lettek ennyire sikeresek...

Mitől lettek ennyire sikeresek a hevitett dohány termékek (iqos,glo)?

Figyelt kérdés

Tavaly januárban 38,3 millió szál hevítésre szánt dohányterméket értékesítettek, idén augusztusban már ennek közel a négyszeresét, 144,3 millió szálat. A fogyasztók száma több százezerre tehető.


Ami a tradicionális értelemben vett cigarettát és a töltésre, sodrásra szánt, finomra vágott fogyasztási dohányt illeti, ott az értékesítési tendencia egyértelműen csökkenő.


[link]



2021. okt. 19. 23:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert újdonság, ugyanazt ígéri mint egy rendes cigaretta, a kártékony anyagok mellőzésével.

Szerintem ez ugyanolyan mint amikor először bejöttek az e-cigik, mindenki azzal akart leszokni, de egy pár év után alábbhagyott a lelkesedés, és maradtak azok akiknek tényleg ízlik, meg a 14 éves kemény fiúk. Szerintem hasonló sorsra jut majd az iqos, a glo és a neo is. Pont ennek hatására szerintem a hagyományos értelemben vett cigaretta ki fog veszni a társadalomból maximum 50 év múlva.

2021. okt. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
A PM ezerrel nyomja a propagandát! A trafikokat is rettenetesen presszionálja (mondhatni már undorító módon).
2021. okt. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Sikeres???
2021. okt. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az tetszik benne, hogy nem leszek büdös, van ízesített és gyenge.


Cigiben, dohányban is az ízesítettet szerettem.


Liquidesre nem tudtam teljesen átállni. Gyenge volt. Ha erősebbre vettem, akkor köhögtem.

2021. okt. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert jó alternatívája a dohányzásnak. Az érzés megvan, de egy csomó kellemetlen rész meg eltűnik. Nem leszel büdös, nem sárgulnak az ujjaid, stb. Meg azt mondják, hogy kevésbé káros. Így könnyű rá átszokni. Meg simán el tudom képzelni, hogy a fiatalabbaknál még menő is ilyen tech cuccot szívogatni. (És itt megkérek minden fiatalabbat és idősebbet aki nem dohányzik, hogy ez maradjon is így, sokkal jobb lesz nektek, mint nekünk)
2021. okt. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#1

"Mert újdonság, ugyanazt ígéri mint egy rendes cigaretta, a kártékony anyagok mellőzésével."

Ez mind igaz


"Szerintem ez ugyanolyan mint amikor először bejöttek az e-cigik, mindenki azzal akart leszokni, de egy pár év után alábbhagyott a lelkesedés, és maradtak azok akiknek tényleg ízlik, meg a 14 éves kemény fiúk."

Az e-cigi mánia alábbhagyásában azért a kormánynak is nagy szerepe volt. Az e-ciginél sokféle modell, alkatrész, e-liquid stb. kapható, így a forgalmazása inkább csak nagyobb szakboltokkal működik. Erre beterélték az egészet a dohányboltokba ahol amúgy minden rohadtul drága. Jelenleg már azon a szinten vagyunk, hogy ha te e-cigit akarsz akkor nincs más választásod mint hogy keressél fel valamilyen (általában Szlovákiából működtetett) magyar nyelvű webáruházat és onnan rendeld meg.


Az Iqos-szal egyenlőre úgy tűnik, hogy pont az ellenkezője fog történni. Jól is lehet forgalmazni a dohányboltokban meg tolják is rendesen felülről.

2021. nov. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!