Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A zippo benzines öngyújtó...

A zippo benzines öngyújtó kizárólag töltőfolyadékkal, vagy sima (benzinkúti) benzinnel is tölthető?

Figyelt kérdés
2010. szept. 5. 01:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Szia! Sima benzinnel is tölthető, és szépen meg is gyullad, viszont nagyon büdös lesz. A cigiből is az első slukk egyenesen benzinmérgezés....
2010. szept. 5. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
működik de nem ajánlatos azt használni
2010. szept. 5. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja,meg kormol.
2010. szept. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Légyszi ne próbáld ki benzinkútnál! ;)
2010. szept. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Zippo benzinnek sokkal jobb a szaga égéskor meg nem is füstöl de rendes benzinnel vagy sebbenziinnel füstöl meg k*rva büdös maradj a zippo fluid-nál ha jót akarsz.
2010. szept. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
a legjobb eddig benyás gyújtóba a 95 ös és hibajavító higítója fele fele keverék volt, mert a sima benzinnel nehezen gyulladt. kettőt összerázod alaposan és betöltöd, fura szaga van de pöccre belobban, de a zippo fluid tényleg jobb meg én eldobható vacak benzines gyújtót kísérleti jelleggel a következőkkel tudtam használni: benzin, higítók (mindegyik) aceton, aceton nélküli körömlakklemosó,ipari etil (iskolai készletből cápázva, bunsen égő üzemanyaga) szerintem metanollal, kívülről gyújtva petróleummal és nagyon ócskán de diesellel is megy kanócként is sok alternatíva van, ja próbáltuk abszintal és stroh 80 rummal is, utóbbi erősebben ég mint a zippo és karamell szerű szaga van de hamar elillan a nem tökéletesen záró gyújtóból, cefet drága és mivel vizet és cukrot? meg egyéb anyagokat tartalmaz ezért:kikezdheti a gyújtó fémjét(rozsda, kicsapódások) eltömítheti a kanócot is. ja ha télen nem gyújt be 5-6 szikráztatástól akkor mi rányomtuk a pedimed pumpás lábsparyt ez mentolos, fura szaga van ha ég, kikristályosodhat a gyújtón de többféle alkoholt, illóolajat és hasonlót tartalmaz ezért hidegindítóként használható. lehet lepontozni, kísérletező kedvű végzős gimis vagyok, fő kutatási terepem a bombák, lángszórók. ja tuning: ha nem gyújt be akkor a tűztérbe egy 8 ad petárda lőporát kell szórni
2012. jún. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
"8 ad petárda lőporát kell szórni" LOL ez az utolsó egy őrült :D:D
2015. márc. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 tamas2000 válasza:
Tudomhogy késő de a petárdávan nem lőpor van hanem fleshpor és a kettő nem ugyan az.
2016. jún. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem gyulladt be egy könnyen a 95-ös benzinnel csak úgy ha a padlón görgettem a gyújtót. Persze a gagyit, a zippomba soha se töltenék ilyesmit. Viszont a patikában lehet kapni sebbenzint ami éppen olyan jó és tiszta mint a zippo fluid csak valamivel jobban párolog. Nekem ez vált be alternatív megoldásnak ha éppen nincs nálam a zippo benzinje.
2017. jan. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha olcsóbban akarod kihozni, akkor petroleummal probald ki, a zippo fluid-nak is 80%-a petroleum, kb ugyanúgy fog működni, csak negyed annyiba kerül
2022. nov. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!