Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szivarka, vagy cigi?

Szivarka, vagy cigi?

Figyelt kérdés

Igazából a neten nem nagyon találtam pontos leírást, hogy mi a lényegi különbség a kettő között, csak annyit, hogy a szivarka valójában cigi, csak nehezebb, meg máshogy, mással van csavarva, hogy alacsonyabb legyen rá az adó.


De ez alapján még nem igazán tudtam eldönteni, hogy most ez jobb, vagy rosszabb... Valakinek valami tapasztalat?



2022. jan. 3. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szivarka (cigarillo) eredetileg kis méretű szivar. Itthon össze van mosva a barna papírba tekert, meg egy dohánylevéllel körbetekert cigivel de a kettőnek semmi köze egymáshoz, csak itthon ugyanaz alatt a név alatt fut.
2022. jan. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A Pall Mall pattintós akkor szivarka vagy cigi?
2022. jan. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

2

Gyakorlatilag cigi, a magyar jogszabályok szerint meg szivarka.

2022. jan. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen!


És akkor amit itthon lehet kapni Djarum termékeket, azok szivarkák? (Mert ha jól emlékszem, Djarum cigit nem lehett itthon kapni.)

2022. jan. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
Most felsorolod az összes márkát? Ami barna papírba csomagolt füstszűrős cucc az cigi csak jogszabályilag szivarka. A valódi szivarka az kicsi szivar, ugyanúgy van megsodorva nincs se füstszűrő, se papír benne.
2022. jan. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Oké, köszi! Nem, dehogy, nem sorolom fel őket, csak örülök neki, hogy végre ezt is megtudtam.


Csak szerintem hozzám hasonlóan nagyon sokat tudatlanok a témában.


Ezek szerint még nem szívtam igazi szivarkát.

2022. jan. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
94%
A szivarka tulajdonképpen olyan mint egy mini szivar. Minőségi dohány dohánylevélbe tekerve füstszűrővel...jobb országokban. Itthon kb a filléres dohányt tekerik bele egy vékony karton papírba. Kelet-Európában jellemzően mindennek rosszabb a minősége, ez nincs máshogy a dohánytermékeknél sem. Egyszer hasonlítsatok össze egy dán vagy brit boltban vett cigit a magyarral. Meg fogtok lepődni.
2022. jan. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!