Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Saját teória a cigi jövőjéről,...

Saját teória a cigi jövőjéről,vajon a cigi nem akkora nagy probléma?

Figyelt kérdés
Sziasztok, pár éve kezdtem dohányozgatni, igazából mondhatni hogy láncdohányos vagyok, mivel minden nap elszivok 1-2,t viszont átlagosan 2-3- max 4 szálnál naponta nincs többre szükségem sosem. Viszont van, főleg nagyobb társaságban amikor elengdegem kicsit magamat, és elég sokat elpöfékelek. viszont ilyenkor akármennyien mondják hogy a cigi igy káros ugy káros stb, én képtelennek tartom, hogy a mai technika és tudomány állásával, mondván ha már a holdra is fel tudunk menni, miért ne találhatnának fel egy oylan módszert, amivel a sok kátrányt a tüdőböl el tudnák távolítani? Ha ezt nézzük, akkor pedig a cigi szinte egyáltalán nem lenne káros , és gyakorlatilag bárki bármennyit szivhatna. Erről ti öszintén mit gondoltok? Én mindig ezzel a gondolatommal nyugtatom magam cigizésnél:D
2022. márc. 19. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
A cigi káros hatása nem ilyen egyszerű, hogy "lerakódik a kátrány", amit "csak el kell távolítani". Eleve van benne több száz káros anyag, nem csak a kátrány. Ezek vagy direktben bántják a légutakat vagy bejutnak a véráramba és testszerte fejtik ki a hatásukat (beleoldódnak sejtekbe, összehúzza a kisereket, károsítja az érfalakat, stb.)
2022. márc. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A nikotin egyik hatása, hogy a szívroham kockázata megnő. Mivel emiatt szívják az emberek, ezt nem lehet kiküszöbölni. Akinek meg nem kell a kátrány, az iqos-t szív vagy ecigit.
2022. márc. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Nem probléma. Én most tervezek rászokni a cigire. Eddig csak próbálgattam, nagyon bejön.
2022. márc. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%
Nyugodtan cigizz , nem olyan káros és rossz a cigi mint ahogy sokan gondolják, mondják.
2022. márc. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előre nem lehet megmondani, hogy kinél milyen problémát fog okozni.
2022. márc. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha létezne ilyen, de sajonos ez tényleg komplexebb. Nem csak a tüdőt károsítja a cigi,de a torkot, szájat, fogakat, bőrt, keringést, idegrendszert is. Ha valahogy azokból is csak szimplán ki lehetne emelni a káros hatást, az nagyon jó lenne és annyit szívhatnánk ammenyit csak akarnánk, de elég lehetetlennek tűnik.
2022. márc. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, persze tudom hogy nem csak a tüdőre káros, de azért nagyrészt arra. Tbh olyat eléggé ritkán hall az ember, hogy a cigi okozta szívproblémák, keringési problémák, stb stb. miatt hal meg valaki. Lehet én nem olvastam utána elégségesen, viszont ha jól tudom a cigi a tüdőre mért károssága miatt a legveszélyesebb, viszont ahogy írtam, hogyha a sok lerakódott kátrányt el lehetne távolítani, akkor (saját theorym szerint) talán a tüdőrák-és egyéb veszélyes szövödményeket is ki lehetne küszöbölni. Nyilván a cigi sosem volt és lesz egészséges valszeg, viszont ha a tüdőre mért károsságát ilyen módszerekkel csökkenteni lehetne, talán nem lenne káros ennyire.
2022. márc. 23. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!