Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi a legjobb alternativa...

Mi a legjobb alternativa dohányzásra?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, a leszokás, de miután nincs kellő akaraterőm, nem tudok eljutni odáig, hogy le akarjam tenni, így érdekelne, hogy mi a véleményetek. 10 évig cigiztem a hagyományos értelemben, most 1,5 éve már iqosig jutottam és hányingerem van a rendes bagótól, de nem tudom, jobb lenne e, ha ecigit szívnék?

Félek, ha totál letenném a füstölést meghiznék, hajlamos vagyok nassolni is, meg mivel már így gondolok rá, hogy helyettesíteni kéne ezt a rutint valamivel, eleve nem túl biztató. A magasabb koleszterinszint gondolkoztatott el, miután más rossz szokásom nincs ezen kívül.



2022. ápr. 26. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha maga a nikotin hianyzik es a nem megszokas h laja utan ragyujtok, kave melle ragyujtok, varom a buszt ragyujtok, akkor rago, tapasz.
2022. ápr. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Felváltva szívok nikotinmentest, mert abból izlik a kàvés és nikotinost. Van, hogy napokig, egy hétig sem kerül nikotin a szervezetembe, ámblokk ez a füstölés, ami egy “program”.
2022. ápr. 26. 17:48
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Hat akkor passz. En 25 eve szivok napi 2 dobozzal, soha nem is probaltam leszokni, nem is akarok, meg nem is tudnék.
2022. ápr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben, ebbe beleolvasnék:

[link]


Hidd el segíteni fog.

2022. ápr. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
51%
Ha nem cigizel.
2022. ápr. 27. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Hát... Talán az e-cigi lehetne a jó megoldás az esetedben, de nem mindegy milyen modot használsz. A férjem nem akart leszokni ő a mai napig használja, Smok készüléket érdemes venni, mert jó gőzt fejleszt, érzetre az analóg cigihez hasonlít. A füst ereje a liquid fajtájától is függ. Érdemes elején gyengébbet venni amígy rájössz a működésre, nem égeted szét a coilt stb. Utána már akár drágább típusba is érdemes beruházni. Az ízesített mellett van dohány ízű liquid is. Mi nagykerből rendeljük nagyobb tételben mert a NDohányboltos liquidek kicsik, drágák és vannak jobb minőségűek is...

Én akkor szoktam le a dohányzásról e-cigi segítségével amikor álmomban befulladtam. Én kb. 16 évesen kezdtem el cigizni, azután egyetem előtt rövid kihagyással már láncban több mint napi 40 szálat, töltöttem az ízesített dohányt, aztán amikor nem lehetett kapni, akkor a simát.

Én csak úgy tudtam átállni e-cigire, majd később leszokni, hogy megfigyeltem egy nap hány szálat füstölök el. Hetente egy szállal csökkentettem az adagom. Amikor elértem egy szál/nap-ig, akkor fél szálat szívtam az utolsóhéten, aztán 2 naponta 1 szál, majd utána e-cigi, 3-as nikotinos, aztán nikotinmentes, utána meg elhagytam. Ennek több mint 2 éve.

Neked szerintem könnyen memme, mert már nem analóg cigizel. Nekem azért kellett a fokozatosság, mert egyszer megpróbáltam elhagyni, de kb. fél év után viszaszoktam. (Mi Iqost sosem használtunk.)


Ha nem akarsz leszokni, akkor is jó érv az e-cigi kipróbálása mellett, hogy költséghatékonyabb mint a cigi, sok ízben és erősségben kapható, nem lesz "cigiszagú" semmi/nincs fura szaga. Egy próbát megér szerintem, ha későbbiekben mégis le akarnád tenni. A nikotinfüggésen nehéz túljutni, de ha az megvan, akkor már talán túl vagy a nehezén. :)

2022. ápr. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy leszokni nem lehet, legfeljebb nem rágyújtani többet. Én hiába hagytam abba akár hónapokra, néha előjön hogy rágyújtanék, aztán amikor épp nagyon szar állapotban vagyok, akkor veszek. Próbáltam már mindent, az e-cigi azért veszélyes, mert képes vagy bárhol szívni és többször annyi nikotint viszel be, mint akárcsak a sima cigivel. Lehet nincs benne kátrány, de a szív és érrendszernek sokkal jobban odavág. Snüssz szintén. Megoldás lenne, ha valahogy megtalálnám a boldogságot, akkor eszembe sincs cigizni, hiszen kapnék elég dopamint természetes módon.
2022. ápr. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
A dohányzás lassú öngyilkosság, ha nem szoksz le 8 évvel korábban fogsz meghalni, mintha soha nem dohányoztál volna.
2022. máj. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Azelőtt öt évet mondtak nem nyolcat ám legyen, nyolc évvel tovább leszek halott.
2022. máj. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9

Látod milyen alattomos dolog a cigaretta?

Olyan erős függőséget alakit ki az emberben, ami szó szerint erősebb az életösztönnél is.

2022. máj. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!