Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 1500as elfbart meddig kell...

1500as elfbart meddig kell tölteni?

Figyelt kérdés
Ha telefontöltőről töltök egy 1500as elfet akkor mennyi ideig érdemes tölteni? Ugyebár ez az eldobható fajta. Tudom, hogy így nem biztonságos stb stb, ezért kérdezem hogy mennyi ideig lenne érdemes tölteni, hogy minnél több % menjen bele de ne legyen belőle baj.

2022. máj. 29. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

850 mAh akku van benne. Én 5V 0.85A (4,25W) telefontöltővel 35 percig töltöttem, de egyébként ezzel a töltővel simán maradhat rajta egy órát.

A te töltőd milyen erős?

A standard 10W töltővel 30 perc elég lesz neki.

2022. máj. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem 5v 1.55A-es a töltőm és usb C a kábel ha ez számít. Én a legtöbb helyen ilyen 5 max 15 percet láttam töltési időnek de akkor lehet megpróbálok majd többet.
2022. máj. 30. 00:02
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
35-40 percet maradhat rajta.
2022. máj. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
42%

A mobil töltők nem erre valók! Ezek csak tápegységek, nincs bennük töltésvezérlő. Emiatt túl nagy árammal tölti az akksit, ami tönkremehet, fel is robbanhat. A telefontöltők 5v-t adnak le, a 3,7v akksit max 4,2-ig lehet tölteni, felette tönkremegy.

Lehet venni(pl Aliexpress-en olcsón) direkt 3,7v cella töltőt. Csak ilyennel lehet tölteni biztonságosan.

Itt egy ezresért van szállítással olyan ami a kettőt is tud tölteni egyszerre:

USB Charger Smart Charging For Rechargeable Li-ion NiMH Batteries

[link]

2022. jún. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
#4 te fogyatékkal élő vagy?
2022. jún. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 valóban túl lehet tölteni hisz nincs benne védő áramkör. De akkor a következő kérdésem hátha valaki tudja. Elemtöltő az megfelelő lenne a lítium akku töltő helyett? Az van otthon aztán hátha jó lenne
2022. jún. 8. 10:22
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2022. jún. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!