Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért ilyen ködös még mindig...

Miért ilyen ködös még mindig az ecigarettáról az információ?

Figyelt kérdés

Most hogy az elf-bar felkapott lett azt vettem észre, hogy mindenki még ennyi év után is ferdíti a tényeket. Sok cikk az interneten is baromságokat ír az elektromos cigarettáról. Miért van ennyi ködös információ?


Pl.

Internetes cikk:


Az ecigi károsabb mint a hagyományos cigaretta, nem egészségesebb egyáltalán, sőt VESZÉLYES. Utána meg beközlik, hogy még nincs róla elég adat és majd 10-15 év múlva fog kiderülni a káros hatása, úgy mint a rendes cigarettáról.


Most akkor melyik???


Én csak ezt a videót likelném be az ilyen cikk íróknak, nyugodtan rakják be a cikkek alá: https://www.youtube.com/watch?v=0Pwj6BuS8Ds


Szóval miért ferdítik ennyire a tényeket?



2022. jún. 16. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Részben lobbi gondolom, részben tényleg hiányos adat a hosszútávú hatásokról.
2022. jún. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A tényeket nem ferdítik, csak az a helyzet, hogy senki nem tudja. Így nincsenek tények. Az 30 év múlva fog kiderülni, hogy 30 év alatt mit okoz az e-cigi. A rendes cigit tudjuk mit okoz 30 év alatt.
2022. jún. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Dohanylobbinak jóval nagyobb a tőkéje alhireket gerjeszteni. Az ecigi megolheti az amúgy is sok sebből vérző cigigyárosokat.
2022. jún. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokan csak legyintenek mikor szóba kerül a dohánylobbi. "Hülye összeesküvés elmélet gyártó, minek terjeszted a butaságot"

Pedig ha jobban belegondolunk, hogy 10+ millióra becsülik az EU-ban vape termékeket használók számát, akkor máris érdekes számok jönnek ki. Ha csak 5 millióval számolunk, aki nem veszi meg a napi 1 doboz cigijét az EU-ban most már átlagban számolva 2000 forintért (németeknél pl. 8-9 euró egy doboz) akkor az évi 120 milliárd forint kiesés. És ez egy nagyon szolid becslés.

A Philip Morris 2020-as bevétele 70 milliárd dollár (26.000 milliárd forint) volt, ami azért valljuk be nem kevés lóvé. Összehasonlításképpen Magyarország 2021-es éves költségvetése 23.000 milliárd forint volt.

Innentől kezdve nehéz elhinni, hogy egy ekkora cég ne tudná befolyásolni a vape termékek globális megítélését.


Ugye nemsokára eldől az is, hogy 2023-tól lehet e egyáltalán forgalmazni vape termékeket online az EU-ban. Ha az európai bizottság megszavazza hogy nem, akkor jövőre az összes vaper lehúzhatja a rolót. Nem lesz kiskapu, nem lesz csehektől horvátoktól rendelés (mert náluk se lesz semmi), állami szervezetek felügyelete alá kerül, és az én tippem hogy 10x áron fogják árulni majd, hogy ne érje meg, hogy mindenki visszatérjen a valamivel "olcsóbb" analóg cigire.


Legnagyobb baromságot egyébként Zacher Gábor nyilatkozta pár napja, mikor azt mondta vízgőzt lélegeznek be az Elf Bar-ból...

2022. jún. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4, Már most is háromszor drágább ugyanaz a nikotin, mint külföldön.


10x10ml nikotin kintről rendelve 4300 ft

ha ugyanezt dohányboltban veszed akkor 12500 ft

2022. jún. 19. 13:54
 6/8 A kérdező kommentje:

Én a külföldről rendeltet szívom, hülye lennék majd többet fizetni érte. Ráadásul dobálóznak itt a "nem bevizsgált" szavakkal.


Eddig amit a dohányboltban vettem nikotint az összes silányabb minőségű volt mint amit kintről rendeltem olcsóbban. Szarabb ízük is volt, a matrica félig levolt róla válva. stb.


Ennyit erről. Tőlem aztán vizsgálgassák amennyit csak akarják de ne háromszoros áron adják a szarabb minőséget.

2022. jún. 19. 13:57
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Hát az a helyzet, hogy senki sem tudja. Egyébként az előttem lévő válaszolók nagyon szépen megfogalmazták, a dohánylobbinak a lehető legkevésbé sem érdeke az e-cigik elterjedése.

Nekem egy tüdőgyógyász ismerősöm azt mondta, hogy inkább 2 doboz barna szofi egy nap mint pár slukk ecigi... Egy biorezonanciával foglalkozó (habár ezen tudományágba vetett hitem elég csekély) azt mondta, hogy az ecigi nagyon elterjeszti a nehézfémeket a testben, nekem elvileg az életveszélyes adag 10-dszerese van a szervezetemben.

Én egyébként lassan a harmadik éve elektromos cigizem, 5 év "sima" után váltottam. Nekem azóta konrkétan minden szempontból jobb lett az életem, semmi negatívumot nem tudok kiemelni vele kapcsolatban (a simához képest).

Nyílván a semmi egészségesebb mint az ecigi, de ennek ellenére én nem tervezem letenni, egyelőre "többet veszek ki belőle, mint amit ő vesz ki beőlem"(Churchillt idéztem).

Igazából azt tudjuk, hogy a dohányos cigi 40-50 év alatt tüdőtákot, copd-t és barátait okozza gyakorlatilag mindenkinél.

Az ecigiről mindezt nem tudjuk, kizárólag a nikotin káros hatásai (keringési rendszer) vannak jelen, ezek azonban elenyésznek a kátrány és barátai hatásától.

Szerintem jobb az ha 50% eséllyel halsz meg mint ha 99% eséllyel, de mégegyszer kiemelem, a semmi nyílván jobb.

2022. jún. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Deff ***** válasza:
50%
Ezeknél a vitáknál nagyon ritkán kerül elő, hogy van harmadik opció is a cigin és ecigin kívül, ez pedig a nem szívom egyiket se. A dohánylobbinak is akkor ártanátok igazán ha semmit se szívnátok.
2022. jún. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!