Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A Kádár-rendszerben volt jobb...

A Kádár-rendszerben volt jobb dohányozni vagy ma?

Figyelt kérdés
2022. júl. 27. 14:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
#10 ezt teljesen megértem, és sem szeretem, amikor az alkoholista rám borul, vagy nekem dől, ne ajd' Isten lehány. Egy megoldás van rá, tovább kell menni, nem kell leállni vitatkozni. Egyébként bátorkodom megkérdezni, szokott szólni ilyenkor?
2022. júl. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 horex ***** válasza:
80%

Olcsóbb volt sokkal, bárhol lehetett szívni, különösen kocsmában étteremben. Manapság meg horribilis az ára a fizetéshez képest

Nagyon lecsökkentettem a mennyiséget, nem is tüdőzöm már le de még sem tudom abbahagyni

Rajta vagyok

2022. júl. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Avair2010 ***** válasza:
22%
#11: Hogy találtad ki, hogy mi az én megoldásom erre? Egyébként még eddig egy szót se szóltam a dohányosoknak emiatt, hiába lett volna miért...
2022. aug. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 tambi3 ***** válasza:
74%

Határtalan nagyképűséggel azt képzelem magamról, hogy roppant empatikus vagyok, elfogadom sőt megérteni is igyekszem másoknak nem csak a magatartását, de a bogarait is. Bár nem élek vele, de megértem a kávézás, energiaital, sőt talán még a narkófogyasztást is, viszont nem vagyok antialkoholista... Állítólag mindegyikben van valami jó.


Hatvankétéve, ötévesen kínált meg unokabágyám először a legolcsóbb (3Ft/25szál) Munkás cigarettával. Azóta is szívom, bár semmi jót nem tudok a dohányzásról elmondani. Nekünk a középiskola 3. osztályában már legálisan lehetett dohányozni, még szülői engedélyt sem kértek. Szünetekben a háromszáz diák a dohányzásra kijelölt 5x6 méteres területen zsúfolódott össze, az első-másodévesek takarásban a közepén, a harmad-negyedévesek pedig a szélén szívták bőszen a cigarettát.


Nem dohányozni legalább akkora égés volt, mint ma azt mondani, hogy nincs mobilom...


Így szívom több, mint félévszázada, nem minden eredmény nélkül; nevezetesen ha fel kell mennem gyalog egy emeletet, akkor két percig üldögélek, hogy ismét kapjak levegőt, mert a tüdőm fele odavan.


Természetesen nem hagytam abba a dohányzást, mert vannak emberek, akik még a saját kárukon sem tanulnak...


Egyébként a Kádár-rendszer alatt nagyjából negyedórai munkabér volt egy doboz átlagos cigaretta, ma viszont közel egy egész órát kell érte dolgozni. Kétségtelen, hogy nem annyira büdösek a mai cigaretták mint a régiek, de a központi direktíva szerint vissza kell szorítani a dohányzást; a tiszta levegőhöz való jogot előtérbe kell állítani a dohányzáshoz való joggal szemben.


Bár az én véleményem a kutyát sem érdekli, de a legjobb lenne a rászokás megelőzése. Utána már megette a fene...

2022. aug. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!