Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ez jó módszer a leszokásra?

Ez jó módszer a leszokásra?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, sajnos 14 évesen kezdtem a dohányzást és folyamatosan egyre többet szívtam. Az elmúlt 2 évben eljutottam oda, hogy 1-1.5 doboz szinten mindennap elfogy, de szarabb napokon 2 is akár. Szeretnék leszokni, egyrészt saját egészségem miatt, másrészt páromat látom, hogy eléggé zavarja a dohányzás. Jelenleg csökkentettem az adagomat eléggé. Legfeljebb napi 8-10 szál fogy el, de van, hogy nap végére csak 4-et szívok el. A teljes abbahagyás jelenleg lehetetlennek tűnik, ezt is nehéz bírni, de van akaraterőm azért. Idővel ezt szeretném stabilan 4 környékére csökkenteni, aztán év végére az a cél hogy teljesen leszokjak róla. Ez a módszer így hatásos lehet, vagy egyből le kéne tennem? Sajnos szerintem azt nem igazán bírnám ki, főleg hogy eddig nagy mennyiségben szívtam.

2022. aug. 7. 01:23
 1/3 eznemlényeges ***** válasza:
100%
Szerintem ez így teljesen okés, egy ilyen sok ideje fennálló függőséget nagyon nehéz megszüntetni. Próbálj minél kevesebbet szívni, aztán ha napi 4-et szívsz csak el, akkor utána próbálkozz 3-mal, 2-vel stb. ameddig le nem sikerül tenni végleg.
2022. aug. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%

Én is régóta cigizek, a leszokással többféle módon próbálkoztam. Tapasztalatból mondom, hogy ez nem jó módszer.


Én is meg tudom állni azt, hogy napi 1 doboz helyett csak napi 4-5 szálat szívjak, a probléma ezzel csak az, hogy ehhez is akaraterő kell, és mondhatni totál feleslegesen "szenvedsz" minden nap azért, hogy 4-5 szálat szívj az 1 doboz helyett. Te magad is írtad, hogy ezt is nehéz bírni, magyarul tovább cigizel, csak mellette még kínzod is magad.


A gond pedig az, hogy a szervezeted nem fog hozzászokni ahhoz, hogy akkor most csak 5 szálat igényel. Akkor is, ha 2 hónapig tartod magad. Te is tudod ha nagy dohányos vagy/voltál, hogy cigizni mindig van ok, hely és idő.


Addig míg nikotinnal bombázod a szervezeted, irreleváns hogy napi 5 szállal teszed ezt meg vagy 20-al (legalábbis a függőség szempontjából). Egészség szempontjából nyilván azért jobb ha csak 5 szálat szívsz, de ezzel nem lesz könnyebb év végén letenned. Év végén is ugyanúgy meg kell vonnod magadtól a nikotint és ugyanúgy szenvedni fogsz tőle, hiába csak 2 szálat szívtál a végén.


Ez inkább csak amolyan "alkudozás" magad felé, hogy hát jó csak pár szálat, meg majd év végén (az még messze van), stb. Az újévi kávéhoz pont ugyanolyan jól esne a cigi, mint a holnapihoz.


Ha ahhoz van akaraterőd hogy napi 5 szálat szívj, ahhoz is van, hogy ne szívd tovább, akár már holnap. Csak az ember nyilván tolja, majd újévkor, meg majd tavasszal stb., mert hát mégiscsak egy függőségről beszélünk és senki nem akar 2-3 hétig szenvedni a megvonás tüneteitől. :)


Én eddig akikkel beszélgettem és nagy dohányosok voltak, ők mind úgy tették le, hogy egyik napról a másikra. Persze találkoztam olyannal, aki szintén így tette le, de ő alapból napi pár szálat szívott csak, a függőség pedig részben genetika is szerintem. Én mint nagy dohányos, pl nem is értem hogy lehet valaki kocadohányos vagy éppen csak hétvégi dohányos. Ők valószínűleg nem függő alkatok.


Mindegy, én amondó vagyok, hogy inkább vegyél egy nagy levegőt, készülj fel, és tedd le végleg. Mivel tudod tartani a napi pár szálat mert ügyes és erős vagy, menne az is hogy többet nem szívod. Ne alkudozz magaddal. De magad miatt tedd. Ha a barátnőd/szüleid/kiskutyád stb akármi miatt akarod letenni, úgy nem fog menni. Csak magad miatt!

2022. aug. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%
Első lépésnek jó, próbálj valamit sportolni.
2022. aug. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!