Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit tegyek, ha újra ráakarok...

Mit tegyek, ha újra ráakarok gyújtani?

Figyelt kérdés

15 évesen kezdtem el dohányozni, eleinte csak pár szálat, aztán volt egy időszak, amikor 2-3 naponta vettem egy dobozzal.

Ez kb. érettségiig tartott, utána csökkent a dohányzás, általában csak társaságban csináltam (egyetem alatt, szünetekben)

Mostanában is időközönként rágyújtok 1-1 szálra, de az elmúlt másfél évben ez elég ritka volt, kb. havi 1-2 alkalom, most is legalább már 4 hónapja egy szálat sem szívtam.


Most viszont egy ideje megint azt érzem, hogy újra kellene venni és napi 3-4 szál jól esne.


Nem tudom, hogy igazából valaha voltam-e olyan durva függője, mert nagyon-nagyon ritkán volt olyan, hogyha nem dohányoztam, akkor éreztem, hogy kellene, viszont ha egy nap elszívtam 8-10 szálat, akkor már éreztem, hogy a tüdőm ki van és nem volt jó a közérzetem.


Szerintetek mit csináljak? Szeptembertől újra dohányzó környezetben leszek, ami eléggé nehézzé fogja tenni az egészet. Úgy érzem, tudnám kontrollálni, hogy naponta max hányat szívhatok el, de nem tudom, mennyire lesz ez jó ötlet, újra belevágni ebbe, de sajnos nagyon kívánom.



2022. aug. 12. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Csinálj valami helyettesítő cselekvést ilyenkor, mondjuk vegyél a szádba egy cukormentes mentolos bonbont (Aldiban van ilyen olcsón, más ízekben is), vagy egy rágógumit. Vagy igyál egy kis cukormentes folyadékot, teát, egyéb üdítőt.

(Azért cukormentest, mert különben felesleges kalóriát viszel be)

2022. aug. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sportolj valamit.
2022. aug. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem ahogy bekerült egy dohányzó közösségbe,el fogsz csábulni.azt hogy mit tegyél az a te döntésed .te ismered magad,mennyire tudod kontroll alatt tartani hogy mennyit szívsz.Ha szívsz akkor legalább gyenge cigit szívj!
2022. aug. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmanként nyugodtan rágyújthatsz, ne kínozd magad azzal hogy megvonod ha nagyon kívánod, mert akkor csak szenvedsz. Néha rám is rámtör az ötperc, elszívok zsinórban 3-4 szálat, ami nagyon jólesik, utána hetekig-hónapokig semmi, nem is kívánom. Feleségem kb. ugyanígy van vele. Tudom, sokan ezt nem tudják így tartani a függőség miatt, és igazából emiatt lesz káros szenvedély.
2022. aug. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyújts rá! Ha ezem filozol, úgy a legjobb!
2022. szept. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Fiú vagy lány vagy?
2022. szept. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 lány, de ez mit befolyásol?
2022. szept. 4. 12:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne gyűjts rá, nehéz leszokni.

Sok év, napi 3-4 doboz.

Már nem szívok annyit, de letenni 0ára nagyon nehéz.

2022. szept. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!