Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért nem illegális a dohányzás?

Miért nem illegális a dohányzás?

Figyelt kérdés

Azt akarom elmagyarázni, ha a dohányzás annyira káros akkor miért nem tiltják be? Vagy ha azért mert akkor fellázadnának a dohányosok, azt is egyszerűen meg lehet oldani. Pl: Kellene egy állami kártya, mint pl a személyi igazolvány, amire rá van írva, hogy te az előtt is dohányoztál, hogy betiltották. Így a függők akik régebben, dohányoztak azoknak nem kell lemondani a szenvedélyükről, de kevesebb ember állna neki. Ha pedig valaki hozzájut akkor egy rendőr, polgárőr, vagy bármilyen hivatalos szémély elkéri az állami papírját, hogy ő dohányozhat e, és ha nincs neki ilyen akkor pl pénzbírság.

Nem tudom értitek e amit mondok de ennél jobban nem tudom elmagyarázni.



2022. szept. 25. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Ez a terv hosszútávon.


Egyébként van egy bizonyos határ, ameddig érdemes az államnak felnőtt embereket lebeszélni a hülyeségeikről. Jobb ha a közvetlen veszélyt okozó dolgokat tiltják (pl. tudatmódosító), míg más esetben inkább a népnevelés a hatékonyabb.

2022. szept. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Azért mert jelentős bevételt jelent. Az emberek egészsége meg mindegy.


Abban igazad van, ha nem lenne többé kapható cigi, dohány-kivétel akiknek van az a kártya - megszűnne a dohányzás de sajnos nem az egészség a cél. Persze mindenki maga dönt, most is meg van a lehetőség, hogy ne dohányozok valaki.


Értem az ötleted.

2022. szept. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

A cigi miatt még senki nem verte meg a családját, de az alkohol miatt igen.


Az alkohollal kapcsolatban kellene óvintézkedés

2022. szept. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem lesz ilyen es hosszutavon se lesz ilyen, mert a penz beszel. Az mellekes, hogy az egeszsegnek es a kornyezetnek is mennyire karos, de miota erdekel barkit is az ilyesmi, ameddig penz jon belole?


Ha valasztani lehetne, en is inkabb az alkoholt tiltanam be, mondom ezt ugy, hogy magam is fogyasztom alkalmankent es amugy ilyenkor jol is esik. De sokkal tobb elet megy tonkre emiatt.

2022. szept. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Nekem borsódzik a hátam attól a gondolattól, hogy "tiltsuk be a dohányzást, mert káros".


Tök jó dolog, hogy az állam beleavatkozik egy csomó olyan dologba, ami 100-150 évvel ezelőtt még "belügynek" minősült, például a családon belüli erőszak -- ha 1880-ban egy nő szólt volna egy rendőrnek, hogy a férje megerőszakolta, kiröhögés lett volna a jussa. Meg van még egy csomó ilyen irányú változás, ami örömteli, de számomra ijesztő elmenni odáig, hogy olyan dolgok válnak tilossá, amelyekkel csak magadat károsítod. (Tudom, valamennyire a környezetet is, de ez a közlekedés kibocsátásához képest elenyésző, röhejes érvként felhozni, a passzív dohányzás pedig olyasmi, amit a dohányos elkerülhet, ha figyelmes, és -- a hiedelmekkel ellentétben -- jelentéktelen az egészségkárosító hatása.)


Ez nekem nagyjából olyan, mintha öngyilkossági kísérletért állítanának valamit bíróság elé. Igen, küldjük el pszichiáterhez, próbáljuk felemelni, értelmes keretek között tegyünk meg mindent azért, hogy ne ölje meg magát, de ne tekintsük bűncselekménynek.


Pont az a lényeg, hogy az állam bizonyos területeken maradjon semleges, tartsa tiszteletben az önrendelkezés jogát -- akkor is, ha ez önpusztítást vagy önkárosítást jelent.


Rengeteg dolgot csinálunk, ami káros az egészségre vagy veszélyes, és kívülről értelmetlennek tűnik, de az értetlenkedés miatt ne rángassunk a nyakunkba egy paternalista államot, ami elmondja nekünk, hogyan éljük az életünket.


A dohányzás visszaszorításának legjobb eszköze a társadalmi vita és a mostaninál komolyabban vett és színvonalasabb iskolai prevenció.

2022. szept. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem az állam csak ne pofázzon bele hogy ki cigizhet és ki nem felnőtt emberek esetében.Így is be van korlátozva hogy lehet és hol nem,legyen ennyi elég.Mondom ezt én aki már nem dohányzom évek óta.

Hagyjuk meg az embereknek hogy eldöntsék legalább ezt.Ez a kártya megint bevétel volna a bandának mint a védettségi sz@r:)

2022. szept. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Sokkal inkább az alkoholt kéne betiltani és a füvet dekriminalizálni.
2022. szept. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Egy zacskó chips is káros. Meg az alkohol is. Meg még egy csomó minden más is.

Amúgy nem lenne rossz ötlet. Én dohányzom, de nagyon utálom már, mégsem tudom letenni. Bár sose szoktam volna rá. :/

Egyébként meg túl nagy biznisz, így sosem fogják betiltani.

2022. szept. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat. Örülök, hogy vannak értelmes/gondolkodó emberek ezen a platformon. Nagyon tetszenek a válaszok pl 5.-nek nagyon jó érvei vannak.

Bár elkeserítő, hogy olyan világban élünk ahol fontosabb az, hogy 100 milliárd forintból csináljunk 100 milliárd-egyet, mit, hogy megóvjuk az emberek egészségét.

2022. szept. 25. 19:43
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"a passzív dohányzás ... -- a hiedelmekkel ellentétben -- jelentéktelen az egészségkárosító hatása"

:-OOO

Ezt azért kéne elhinnünk, mert te mondod? :DDD

2022. szept. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!