Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Amikor tizenéves dohányosok...

Amikor tizenéves dohányosok mondják, hogy nem kapnak levegőt, meg romlott a teljesítményük (pl. futás, lépcsőzés), azt csak divatból mondják, vagy tényleg ennyire rontja a dohányzás az állóképességet? (Pár év után, tehát nem 30 évről beszélünk.)

Figyelt kérdés

Nem cigizek :) Vonattal járok dolgozni, iskolások is, és minden nap elhangzik egy panaszkodó mondat valamelyik gyerektől, pl. "Ez nem dohányos tüdőnek való!" miután futva elérte a vonatot... Ezt csak divatból mondják, vagy komolyan pár év dohányzás ennyire rontja az állóképességet?

(Mármint azt értem, hogy 20-30 év dohányzás hat a tüdőre, de ezek szerint 1-5 év is?)


2022. okt. 9. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nagyon károsítja, biztosan sokat hozzátesz.. de lehet emellé még hízott pl pár kilót vagy olyan az életvitele és könnyebben kifárad aztán csak fenszizésből a cigire fogja mert cigizni milyen menő… egyeseknek!
2022. okt. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Még nem szokta meg és nem sportol mellé. Amikor az első nem leggyengébb cigimet elszívtam, én is úgy éreztem magam, mint az évekkel korábban kinőtt asztmám alatt ha baj volt.
2022. okt. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Dohányos tizenévesként szerintem mindkettő előfordul, can akin tényleg látszik hogy kifulladt stb. De az is biztos, hogy sokan csak megjátszák. Én majdnem fél éve cigizek, nem változott az állóképességem (aka ugyanolyan rossz) :D
2022. okt. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is éreztem amikor bagóztam, a 2. emeletre amikor felmentem úgy szuszogtam mint egy gőzmozdony és meg kellett állnom pihenni.

Már régen abba hagytam és nem fulladok egyáltalán .

2022. okt. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!